Правила поведінки та безпека в літаку

СтратосфераОсновні правила поведінки на борту повітряного судна, що потрібно знати, щоб подорож на літаку була безпечною. Важлива інформація про екіпаж, зліт, посадку та політ в авіалайнері.

Екіпаж

У літаку цивільної авіації найголовніша людина – це капітан  (командир) повітряного судна. Він несе особисту відповідальність за все, що відбувається на борту – за безпеку польоту, за прийняття рішень про зліт, вимушену посадку.

 

Командир може віддавати розпорядження будь-якій особі, яка знаходиться на борту – екіпажу, пасажирамо. За невиконання наказів пасажирів можуть чекати неприємності з поліцією на землю. Другий  пілот допомагає командиру керувати повітряним судном.

У салоні літака працює команда стюардів, бортпровідників на чолі із старшим бортпровідником. Старший бортпровідник – це замісник командира у салоні літака.

Стюардеси відповідають за сервіс, комфорт пасажирів під час польоту, роздають їжу. Вони допомагають пасажирам під час небезпечної ситуації на борту.

Політ

Зліт і посадка

 

За статистикою більшість аварійних ситуацій відбувається під час зльоту та посадки. Під час зльоту і посадки потрібно вимкнути всі електричні прилади, скласти відкидний столик, спинку крісла потрібно поставити у вертикальне положення, відкрити шторку на ілюмінаторі і защіпити ремні.

Існує думка, що обладнання, яке відправляє і приймає високочастотні сигнали, може впливати на навігаційні прилади літака і його точні посадкові системи, а также створювати перешкоди в радіопереговорах льотчиків та диспетчерів. Потрібно виключати телефони або переводити їх в режим “В літаку”.

У випадку аварійної ситуації опущена спинка вашого крісла може заблокувати прохід пасажирам, які сидять позаду вас, тому потрібно піднімати крісла на зльоті і при посадці.

Потрібно пристібнути ремінь і скласти столик. У випадку екстремального гальмування, жорсткої посадки, ви можете не втриматися на кріслі і вдаритися об розкладений столик. Також бажано, щоби під час зльоту і посадки у вас в руках не було важких предметів. Фото і відеозйомка на початку і в кінці польоту заборонені через те, що фотоапарат чи мобільний телефон може вирватися з рук.

Потрібно відкрити шторки ілюмінаторів. Це пов’язано з різницею освітлення ззовні і всередині салону. Якщо в кабіні напівтемрява, а ззовні – яскраве сонце, то при екстренній евакуації пасажира може на декілька секунд засліпити. Людина також може погано бачити, якщо в кабіні яскраве світло, а ззовні ніч. Тому на нічних рейсах при посадці приглушується світло, щоби очі адаптувалися. Через ілюмінатори пасажири можуть побачити, що двигун горить і повідомити про це бортпровіднику.

На рекомендується слухати гучну музику в навушниках, оскільки можна не почути важливе повідомлення від командира літака чи бортпровідника.

Посадка

Політ

Під час набору висоти та зниження літак проходить через перший шар нашої атмосфери – тропосферу. Це таке середовище, де сильно розвинуті повітряні турбулентні потоки, виникають хмари різного типу, розвиваються циклони та антициклони. Саме у тропосфері сильно вічувається турбулентність. Потрапляючи у вихрові турбулентні течії, літак може трясти і кидати вгору, вниз, ліворуч, праворуч.

Іноді турбулентність може бути сильною і тривалою, особливо коли політ проходить у складних метеорологічних умовах: грози, туман, сильна хмарність, вітер. У цьому випадку командир або старший бортпровідник оголошує, що літак потрапив до зони сильної турбулентності і просить всіх зайняти свої місця і прищіпити ремні безпеки.

Сучасні пасажирські лайнери літають у нижньому шарі стратосфери, на висоті 10 – 12 кілометрів, високо над хмарами. Ви можете встати зі свого місця, походити по салоні.

Коли літак приземлиться, не слід відразу вставати і діставати сумки з багажних відділень. Однак поки літак повністю не зупинився, він може різко повернути, загальмувати, тому слід дочекатися повної зупинки літака. Поки горить табличка “Прищепіть паски” вставати не можна.

Політ на літаку – це найшвидший і найзручніший засіб пересування. Для пошуку авіабілетів можна скористатися сервісом https://turisto.com. Зазначаєте пункт відправлення, куди плануєте летіти, дату і система знайде авіабілети.

Лайнер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.