У селі Золотники Теребовлянського району Тернопільської області був замок, а також були міські укріплення.
Біля Золотників виявлено римські монети а давньоруські поселення.
Перша писемна згадка – 1459 року, власником населеного пункту був Золотницький. У 1485 році Золотникам надали Магдебурзьке право. В передмісті Підмуре Золотницькі спорудили замок, можливо, цей замок знаходився ближче до села Бурканів. Також, можливо, що замок Золотницьких був у присілку Надрічне-Хатки. Ще один замок був у селі Соколів.
Наприкінці ХV – на початку ХVI століть родина Вільчеків на півночі містечка, в передмісті Хатки спорудила замок. Через місто йшов торговий шлях із Прикарпаття через Західне Поділля на схід.
У 1581 році місто згадується як власність Вільчеків.
У 1624 році татари зруйнували замок і спалили місто. Внаслідок цього нападу Золотники втратили міські права.
У 1648 році замок здобули козаки Богдана Хмельницького.
У другій половині ХVII століття Ян ІІІ Собеський знову надав населеному пункту міські права.
На початку ХVIII століття у селі був маєток галицького каштеляна Варцеляна (родина Ворцелів). У 1840 році власниками були Циковські і Левицькі. У 1856 році власниками стали Сімінські. З 1906 році власниками стали Серватовські.
До 1984 році Золотники були містом, з 1984 по 1991 роки – селище міського типу, з 1991 року – село.
Один із замків проглядається на карті фон Міга 1782 року. Лінії укріплень цього замку до кінця ХVIII століття досить добре збереглися. Очевидно, що замок Вільчеків.
Роман Афтаназі вказує, що у Золотниках на межі ХVIII і ХІХ століть спорудили палац.
До Другої світовой війни в Золотниках був палац з двома флігелями (прибудовами до палацу), ворота, які залишилися від старого замку, на кладовищі була каплиця Пілецьких, костел другої половини ХІХ століття. В Другу світову війну через Золотники проходила лінія фронту і всі старовинні споруди були знищені, зберігся тільки костел, у якому радянська влада влаштувала сільський клуб.