Замок та оборонний монастир у Почапинцях

Церква святого Онуфрія у селі Почапинці

Церква святого Онуфрія у селі Почапинці

У селі Почапинці Тернопільського району Тернопільської області був середньовічний монастир. Також могли бути укріплення містечка та замок.

Впереше населений пункт згадується у 1472 році під назвою Тенятники. У 1671 році Почапинці згадує у своєму “Щоденнику” Ульріх фон Вердум. На карті, яка була опублікована Сансоном у 1665 році (інформація на цій карті була взята з карти Боплана) Почапинці були позначені як місто.

У книзі “Доісторичні пам’ятки Східної Галичини” Богдана Януша (1918 рік, польською мовою, 232 сторінка) вказується, що на сільських землях є залишки кладовища або доісторичного поселення.

На картах 1880, 1923 року інформації про замок чи палац немає. На карті 1880 року біля села є топонім “За Пилатом”, у цьому урочищі дорога, яка йде на Тернопіль, йде через невелику ріку (у цьому місці був міст, брід або переправа).

Містечко Почапинці існувало в ХV – першій половині ХVI століття, потім воно, занепало (можливо, після нападу татар). На карті Боплана середини ХVII століття Почапинці було позначено як село.

Ульріх фон Вердум згадує Почапинці в 70-х роках ХVII століття.

У Тернопільському Енциклопедичному Словнику вказується, що в околицях Почапинців виявлено пам’ятки черняхівської культури ІІ – V століть нашої ери.

В районі міста знаходиться населений пункт Labentwela, який є на картах ХVI століття, де це місто знаходилося, точно невідомо, але, можливо, це замок у селі Ішків, довкола якого було невелике містечко (або село, яке, власники планували перетворити у місто).

Фортеця могла бути на пагорбі, на якому зараз розміщується школа. Можливо городище міста Тенятин розміщувалося на мисі над рікою, після зруйнування Тенятина поряд могло бути засноване село або містечко Почапинці.

В книзі Ореста Мацюка “Замки та фортеці Західної України” вказується, що у сеПереглянути запислі Почапинці був оборонний монастир. Оборонний монастир міг бути на місці церкви Онуфрія (церква зруйнована). Церква Онуфрія знаходиться на відстані 200 метрів від діючої церкви, на відстані 100 метрів від моста через ріку Руда.

Купить фейерверки, салюти, ракети можна в інтернет-магазині Hanabi. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *