Замок та міські укріплення у селищі Козлів

Карта фон Міга 1782 року

Карта фон Міга 1782 року

У селищі міського типу Козлів Козівського району Тернопільської області був замок та міські укріплення.

Перша письмова згадка – 1448 рік. Цього року польський король Казимир ІV Ягеллончик, перебуваючи у Козлові, надав магдебурське право селу Дзушичі (тепер Зушичі, Городоцький район, Львівська область).

Наступна згадка – 1456 рік, Грицько Кордейович продав Козлів за 400  гривень снятинському і коломийському старостові Михайлові Бучацькому.

Наступна письмова згадка – 1467 рік. Цього року шляхтич Альберт Боровський отримав (очевидно, з польського державного бюджету) 200 польських марок для розбудови королівськог

Церква та бастіон на карті 30-х років ХХ століття

Церква та бастіон на карті 30-х років ХХ століття

о села Козлів.

В 1575 році село знищили татари.

В 1577 році король видав наказ заснувати на місці зруйнованого Козлова місто, якому надавалося магдебурзьке право. Міські укріплення мали шлях , який з’єднував Гусятин та Краків, поблизу міста ця дорога перетинала річку Восушка. Власником міста був Людвіг Будзиновський.

В 1581 році власником міста став А.Синявський. Можливо, саме А.Синявський заклав замок.

У 1672 році місто повністю знищили турки. Ульріх фон Вердум у своєму щоденнику писав, що місто лежить між озером та земляним валом. Мандрівник повідомляє, що в минулому місто мало 4 тисячі жителів, а в час, коли він відвідав руїни, не було жодного мешканця.

Бастіон та залишки валу видно на карті фон Міга (1782 року).  Можливо, це були міські укріплення, а можливо, укріплення замку. Сам замок у джерелах не згадується, однак це не означає, що його не було. В ті часи міста мали незначні укріплення, тому завжди споруджували замок, який був міською цитаделлю.

Залишки бастіону є на карті 30-х років ХХ століття. На місці, де, можливо, був замок, споруджена церква.

Для багатьох конструкцій, наприклад для каркасів, рам використовується конструкционный профиль. Алюмінієвий станочний профіль використовується у станкобудуванні, з нього роблять верстаки, 3D принтери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *