Як вибрати рацію для туристичного походу в гори

АпаратураЗбираючись в подорож, бажано взяти із собою рацію. Вона допомагає підтримувати зв’язок у складних похідних умовах. Звичайно, зараз є мобільні телефони, але в місцях, віддалених від міст сигнал може бути слабким. Та й завжди потрібно мати альтернативний зв’язок на випадок виникнення проблем на базовій станції мобільного зв’язку.

Користь

Рації знадобляться при сімейних походах на природу. Дайте їх своїм дітям і навчіть користуватися. Наявність радіозв’язку дозволить дітям відійти від дорослих, самостійно дослідити ліс (звичайно, дуже далеко відходити не можна і не можна в небезпечних місцях).

Рації значно спростять походи, які здійснюються декількома групами, що йдуть різними маршрутами. Завдяки цим пристроям можна оперативно зв’язуватися і розповідати про те, що відбувається на певній ділянці маршруту.

Радіостанція для походів повина бути надійною і мати достатній радіус дії.

Гори

Технічні характеристики

Розглядачи рації для походу з технічного боку, ми повинні звернути на такий параметр, як дальність зв’язку. Враховуючи те, в яких місцях зазвичай здійснюється похід, можна використовувати рації LPD та СВ діапазону.

Якщо маршрут походу буде проходити у важких умовах, з великою кількістю перешкод, можливо, слід звернути увагу на рації СВ-діапазону. Вони можуть забезпечити хорошу дальність зв’язку, а також прийнятну якість звуку. Їм не заважають такі значні перешкоди, як пагорби та густий ліс. Ці рації є досить важкими і мають значні розміри, тому вони підходять для використання на нерівній місцевості, а також у такому випадку, коли розмір та маса не мають значення.

Якщо маршрут проходить не по надто складних місцях, а маса і габарити мають значення (наприклад, похід здіснюється на лижах), то краще придбати рації LDP діапазону. Вони більш технологічні і сучасні від рацій СВ-діапазону. На відкритій місцевості, без значних перешкод, рації LDP діапазону можуть забезпечити хорошу якість та дальність зв’язку. Як правило, радіостанції цього типу мають дисплей, важать декілька сотень грам і їх неважко тримати в руці. 

Якісні рації можна купити в інтернет-магазині Mirkit https://mirkit.com.ua/category/radiostantsii_racii/

Апарат

Надійність

Вибираючи рацію, потрібно звернути увагу на практичну сторону її використання. Вона повинна мати захист від вологи, пилу, болота. Рація може впасти у воду, на камінь, після цього вона повинна залишатися у робочому стані.

Також цей пристрій для зв’язку повинен працювати автономно протягом тривалого часу. таким чином хороша рація повинна мати такі властивості:

  • міцний корпус, який може витримати удари
  • всередину не повинна потрапляти волога
  • потужний акумулятор
  • мінімальну масу та якнайменші розміри
  • можливість під’єднання навушників.

Рація допоможе зробити подорож безпечнішою, оскільки у лісі легко заблудититися, можна впасти зі скелі, травмуватися на гірських лижах, на людину можуть напасти зловмисники та дикі звірі. Надійний зв’язок допоможе вчасно прийти на допомогу людині, яка потрапила у лихо в складних похідних умовах.

Каньйон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.