Городище у селі Городище Козівського району

Городище та поселення

Городище та поселення

У селі Городище Козівського району Тернопільської області є давньоруське городище. Біля городища є невелике селище, це міг бути дитинець невеликого містечка з неукріпленим посадом, або поселення із городищем-сховищем, також міг бути феодальний замок із невеликим селищем біля фортеці.

Історія

Село Городище вперше згадується в 1467 році. Розміщується на ріці Восушка. До Городищенської сільської ради належать села Горби та Млинці. В селі немає старих архітектурних пам’яток, оскільки населений пункт був спалений у 1944 році німецькими військами.

В радянський час в селі встановили пам’ятник радянським воїнам, які загинули під час Другої світової війни, а також пам’ятний знак на честь 40-ліття визволення села від німецьких військ.

В 1991 році була споруджена церква Успіння Пресвятої Богородиці, у 1995 році була споруджена капличка.

Городище

Невелика давньоруська фортеця та неукріплене поселення біля неї розміщене на березі ріки Восушки в урочищі Замчисько. Городище має круглу форму. Укріплення спорудили на краю високого плато, однак не на вершині, а на пологому схилі. 

Круглі городища не характерні для цієї місцевості, вони характерні для Волині. Також кругла форма може говорити, що фортеця була споруджена ще до входження цих земель до складу Київської Русі.

Довкола фортеці – вал заввишки один метр. Діаметр майданчика городища – 55 метрів. У північно-східній частині була брама.

З південного боку до укріплення прилягає селище, на якому виявлено кераміку ХІІ – ХІІІ століть.

В наш час на території городища – ліс, територія поселення розорється.

Подорожувати замками можна на арендованому автомобілі. В місті Ужгород в компанії RentService24 https://rentservice24.com/ukraine/uzhhorod можна орендувати автомобілі економ-класу, бізнес-класу та позашляховики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.