Весілля та весільні традиції в Чехії

Нова традиція - весільний фонтан з іскор, феєрверк у приміщенні

Нова традиція – весільний фонтан з іскор, феєрверк у приміщенні

Чехію не можна назвати екзотичною країною – це типова європейська країна, де наречені одягаються у класичний одяг, вінчаються в католицькому храмі. Весілля в Чехії часто поєднують з відвідинами замків, чеських гір Судети, різних атракціонів (Чехія – мала країна, об’їздити її за декілька днів не проблема). Однак на самому весіллі є багато народних традицій.

Весілля та весільні традиції в Чехії, весільні сукні Львів

Елегантні весільні сукні у Львові

Для весілля у європейському стилі варто вибрати елегантні весільні сукні, подібні на сайті весільні сукні львів. Для дорогого чеського весілля, або весілля в іншій європейській країні варто обрати щось сучасне і водночас оригінальне. Такі сукні можна придбати в великому європейському місті Львів.

Чеські весільні традиції

Звичайно, багато весільних традицій є залишками давніх язичницьких забобон, однак вони додають настрою всім учасниками цього веселого дійства. Весілля має бути веселим. Навіть весілля у містах часто супроводжуються народними звичаями і ритуалами. Хоча ритуали стародавні, все ж вони виглядають як веселі нові традиції, оскільки вони відбуваються в традиційних для сучасних весіль умовах.

Перед шлюбом у Чехії

Букет на подарунок нареченій

Букет на подарунок нареченій

Весільне плаття може бути цілком традиційним, однак в молодої повинно бути щось голубого кольору (як правило, підв’язка), щось позичене у старших родичів і якийсь елемент одягу від подружки, що вже одружилася. Коли жених входив до дому, йому давали два снопи соломи – в одному був зав’язаний серп, в іншому – пляшка, відповідно вибору буде зрозуміло, яким буде майбутній чоловік і що він буде робити – працювати чи прикладатися до пляшки. Коли ж в дім майбутнього чоловіка входила наречена, їй потрібно під жарти всіх присутніх вимести дім, щоб показатися майбутнім родичам хорошою господинею.

Чеські шлюбні традиції

Весільний стіл завжди особливий

Весільний стіл завжди особливий

Після того, як молоді виходили з церкви, у багатьох народів посипають дорогу грошима, пелюстками троянд чи цукерками. В чехів все простіше – вони осипають щасливих наречених різними крупами – горох, чечевиця, рис символізують достаток, цукерки символізують солодке життя і горішки символізують міцне здоров’я (а отже і здорове потомство). Також для хорошого потомства молодій на коліна сідали якнайменші діти. Вважається також, що чим більше дітей на весіллі, тим краще – в українських весіллях часто взагалі намагаються не брати із собою дітей, вважаючи весілля дорослою справою, а тут навпаки.

Коли молоді виходять з церкви, їхні молоді друзі роблять коридор, тоді подружжя має триматися за руки, а люди в коридорі намагаються їх розняти, якщо це їм не вдасться, сім’я буде міцною. Нареченому при виході з храму перегороджували дорогу шнурком, вимагаючи викуп за гріхи молодості, якщо він відмовлявся, йому на шию вішали хомут і оголошували, що він надалі буде підкаблучником. Як правило, молодий оплачував викуп. Після весілля молодий має перенести свою дружину через поріг на руках, так він символічно обіцяє оберігати її все життя.

Традиції на чеському бенкеті

На весільному бенкеті перше блюдо – суп з одної тарілки, яку мають спільно з’їсти молодята, це означає їх спільну долю. Потім тарілку розбивали і подружжя замітало уламки і викидало їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.