Уганда – туризм на ріці Ніл

Банджо джампінг над нільською ущелиною в Уганді

Банджо джампінг над нільською ущелиною в Уганді

Уганда вже багато років є місцем справжнього «паломництва» спортивних каякерів зі всього світу. Будівництво греблі на Нілі уповільнило течію, але річка залишається джерелом багатьох розваг для туристів.

Уганда – туризм на ріці Ніл

Рафтинг на Нілі і сафарі

Каякінг в Уганді на Нілі

Каякінг в Уганді на Нілі

Джінджа (Jinja) – чайна і цукрова столиця Уганди. Це невеличке колоніальне містечко, розташоване на березі озера Вікторія, в оточенні чайних плантацій та цукрової тростини. Незважаючи на те, що джерелом Нілу, швидше за все, є невелика річка Кагера в Бурунді, саме в Джінджі, з найбільшого озера Африки, витікає Ніл, який впадає в Середземне море в Єгипті.

В Уганді можна не тільки побувати в національних парках і подивитися на горил і шимпанзе. Це не просто сафарі по пустелі, це поїздка в природній зоопарк країни. З розваг туристи найчастіше вибирають рафтинг, тобто походи на понтонах по Нілу. Рафтинг по Нілу – один з найскладніших у світі. Основа пригоди – безпека. Всі отримують шоломи і захисні засоби.

Слони на березі Нілу

Слони на березі Нілу

На жаль, будівництво греблі, яка повинна забезпечити доступ до електроенергії по всій країні, через кілька років призведе до практично повної відсутності мальовничих ущелин на річці. Але пам’яток тут значно більше. Можна стрибати з «тарзанки» в Ніл, кататися на квадроциклах або побувати на пташиному сафарі. На річці живе більше 200 унікальних видів птахів.

Уганда з самого початку була названа британськими колонізаторами «перлиною» Африки. Відразу після оголошення незалежності, ще 50 років тому, багаті туристи стали приїжджати сюди на водоспад Мерчісон, ловити гігантських риб в озері Вікторія, полювати на крокодилів по березі Нілу і стріляти слонів в Національному Парку ім. королеви Єлизавети.

Рафтинг в Угані

Рафтинг в Угані

Тим не менш, уряд Ідієго Аміна довів «перлину» Африки до розорення. Після багатьох років політичних та економічних лих, Уганда повільно почала відроджуватися наприкінці 90-х. Туристи знову з’явилися в країні, вони повертаються все частіше. А сама країна стала з’являтися в заголовках світових туристичних рейтингів.

Вірус ебола і Уганда

Пороги на Нілі небезпечні

Пороги на Нілі небезпечні

За даними місцевого міністерства туризму, в 2013 році в Уганду приїхало майже 1,2 млн. туристів. Це вдвічі більше, ніж п’ять років тому. А ось 2014 рік був не таким сприятливим – у цьому винна Ебола і… географія. Багато людей, як і раніше, вважають Африку якимось одноманітним монолітом. Їм важко зрозуміти, що епідемія Еболи спалахнула майже за 8000 кілометрів від Уганди, і тут немає ніякої небезпеки. У минулому Ебола навідувалася в Уганду кілька разів, проте в країні діє чітка система швидкого виявлення цієї хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *