Басівське городище

СкіфиБасівське городище скіфського часу розташоване у верхів’ях ярів, що впадають з правого боку у ріку Хмелівку – праву притоку Сули, поблизу села Басівки Роменського району Сумської області.

Дослідження на городищі проводили М.О.Макарено (1906 рік) та В.А.Іллінська (1947 – 1949, 1957, 1959 роки). Після розпаду Радянського Союзу там працювала експедиція Інституту археології НАН України під керівництвом Ю.В.Болтрика. Відкриті залишки наземних стовпових жител з глинобитними долівками та склепінчатоподібними вогнищами з глини на каркасній основі, а також трьох круглих жител типу куреня з опорними стовпами в центрі.

Основні типи кераміки – прості кухонні горщики з рельєфом та проколами по краю миски, глечикоподібні посудини. Знайдено предмети озброєння (вістря до стріл, луски панцерів) та кінського спорядження (бляшки, ворварки (фіксатори кінця шнура), нанісник, пряжку, псалій) скіфських типів, прикраси (шпильки, браслети, персні, намистини) та речі господарського вжитку (серп, ніж, терочник). Головне заняття – землеробство при великому значенні скотарства. Населення займалося також ремеслами та полюванням. Городище існувало з VII по ІІ століття до нашої ери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.