Археологія та стародавня історія Кролевецького району

Розкопки житла

Розкопки житла

У Кролевецькому районі Сумської області з археологічних пам’яток городища є у селах Воргол, Ленінське (два городища), Литвиновичі, Червоний Ранок (два городища), Ярославець.

Село Антонівка Литвиновицької сільської ради

На південно-західній околиці Антонівни, біля автобусної зупинки на трасі Путивль – Кролевець – поселення бронзового та раннього залізного віку.

Село Воргол

За 2,5 кілометри на південь від села, урочище Вишнева Гора – городище раннього і розвинутого середньовіччя.

За 1,2 кілометри від села, на мису, утвореному долиною ріки Клевень і її правою притокою Стрижень – поселення раннього і розвинутого середньовіччя.

Село Заболотове Червоноранківської сільської ради

Розкопки вручну

Розкопки вручну

На північному краю тераси над заплавою правого берега ріки Сейм, біля виїзду с села до сіл Мутин та Божок – стояна та поселення № 1 раннього і середнього бронзового віку.

В урочищі Дубровка, на дюні над болітцем через дорогу навпроти поселення № 1 – поселення № 2 раннього бронзового віку, раннього середньовіччя.

В урочищі Скородне, півкілометра на схід від поселення № 1 і 2, н аостанці борової тераси – стоянка, поселення № 3 неоліту, бронзового віку, раннього середньовіччя.

В урочищі біля Хоми, на розвіяній дюні в заплаві правого берега ріки Сейм, на північний схід від урочища Скородне – стоянка, поселення № 4.

Село Камінь

За 800 метрів на південний захід від села, напроти стариці ріки Сейм, на її першій надзаплавній терасі – поселення раннього і розвинутого середньовіччя.

За 500 метрів на південний схід – схід від ферми, мис, утворений пересіченням краю першої надзаплавної тераси ріки Клевень і долиною ріки Локня – поселення раннього залізного віку і раннього середньовіччя.

За три кілометри на північний захід від села, на невеликому мису правого берега ріки Сейм – поселення бронзового віку, раннього залізного віку, раннього, розвинутого і пізнього середньовіччя.

Село Ленінське

Студенти на розкопках

Студенти на розкопках

За 2,2 кілометри на південь – південний захід від південно-західної околиці села, на краю першої надзаплавної тераси правого берега ріки Сейм, в урочищі Поділ – поселення бронзового віку, раннього середньовіччя.

За один кілометри на захід від села, на лівому березі безіменного струмка, за три кілометри від правобережної частини заплави ріки Сейм, на невисокому мису – городище розвинутого середньовіччя.

За 1,5 кілометри на південь – південний захід від південно-західної околиці села, в урочищі Лоба нова Гора – городище і селище Київської Русі.

За 2,5 кілометрів на південь – південний захід від південно-західної околиці села, на краю першої надзаплавної тераси правого берега ріки Сейм, в урочищі Наталин Пісок – поселення раннього залізного віку та раннього середньовіччя.

Село Литвиновичі

На території Литвиновичів, на правому корінному березі ріки Клевень – давньоруське городище, яке займає виступ берега, з заходу обмежене яром.

За 630 метрів на північ – північний схід від східної околиці села, на краю мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Стрижень, що є правою притокою ріки Клевень – поселення бронзового віку, раннього і розвинутого среденьовіччя.

За двісті метрів на північ – північний схід від східної околиці села, на схилі першої надзаплавної тераси правого берега ріки Стрижень, що є правою притокою ріки Клевень – поселення бронзового віку, раннього і розвинутого середньовіччя.

За 375 метрі на південь від південно-західної околиці села, на мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Клевень – поселення бронзовго віку, раннього залізного віку, розвинутого середньовіччя.

За 1,5 кілометра на південь від села, в урочищі Борок, на півдвищенні в заплаві лівого берега ріки Клевень – поселення бронзового віку, раннього залізного віку, розвинутого середньовіччя.

В урочищі Церковище, між селами Литвиновичі і Стара Шарпівка – стоянка неоліту.

Село Любитове Ленінської сільської ради

За один кілометри на північний схід від південно-східної околиці села, на мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Сейм – поселення бронзового віку, раннього залізного віку.

За 800 метрів на північний схід – схід від північно-східної околиці Любитового, на мису першої надзаплавної тераси правого берега ріки Сейм – поселення бронзовго та раннього залізного віку.

Село Петрівка Камінської сільської ради

За 1,3 кілометра на південний схід від центра села, на низькому пологому схилі правої надзаплавної тераси лівого берега ріки Локня (що є правою притокою ріки Клевень) – поселення бронзовго, раннього залізного віків.

За 1,5 кілометр на південь від центра села, на краю першої надзаплавної тераси правого берега ріки Локня (правої притоки ріки Клевень) – поселення раннього залізного віку.

Село Червоний Ранок

За один кілометр на південь від села, за колгоспним садом, на найвищому мису над правим берегом ріки сейм – городище раннього залізного віку, раннього середньовіччя (скіфська культура VII – III століть до нашої ери), роменської VIII – IХ століть, Київської Русі).

На західній околиці села, на правому березі ріки Божок, 5 кілометрів від заплави ріки Сейм, в урочищі за Джеджурунами – городище розвинутого среденьовіччя.

Село Ярославець

За 3,5 кілометрів на захід від села, два кілометри на північ від хутора Покровське, межиріччя заволоченого витоку ріки Клевень і безіменного струмка, урочище Яндола – городище під назвою Кам’яне розвинутого середньовіччя.

За 3,5 кілометрів на захід від Ярославця, на правому березі безіменного струмка, біля його впадіння в ріку Клевень, навпроти городища Кам’яне – поселення пізнього середньовіччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.