Рибалка в Івано-Франківську та на ріці Бистриця

Бистрицький улов на сковорідці

Бистрицький улов на сковорідці

Івано-Франківськ розміщується в екологічно чистому місці. Це місто лежить на злитті двох Бистриць – Бистиці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської. І вище за течією немає більше великих населених пунктів, щоб забруднювати ці гірські ріки, в яких вода досить чиста відносно інших рік України. Риби тут не дуже багато, однак вона однозначно водиться і рибалки з досвідом можуть навіть на мілководі і перекатах упіймати досить крупні екземпляри різних риб – голавля, окуня, карася, плотви, навіть щуки.

Рибалка в Івано-Франківську

Озера Івано-Франківська

Міське озеро в Івано-Франківську

Міське озеро в Івано-Франківську

В Івано-Франківську є досить багато озер. Найбільше – міське озеро, рибалка тут безкоштовна. В районі прокату човнів ловлять окунів, карасів, плотву, іншу рибу. В районі дитячого пляжу (ближче до острова) є місцина, яка різко виходить на мілину. Тут щупаки (і щуки) гонять рибу до берега, отже на твістер і блесну тут ловлять хижу рибу. Звичайно, сезон щук – осінь, інша риба – весна, літо, зимою на льоді тут також багато рибалок.

Озера з рибою також є в Пасічній (район обласної лікарні), в Пасічній за Австостанцією 2 (Дем’янів Лаз), в районі Каскад (тут залишилося одне озеро, решта позасипали або вони перетворилися в течію Бистриці). Тут рибалка також безкоштовна, риба різноманітна, є щупаки, карасі та плотва.

Рибалка на Бистриці Солотвинській

Рибалки на Бистриці Солотвинській в районі Клузова

Рибалки на Бистриці Солотвинській в районі Клузова

Солотвинська Бистриця тече в Івано-Франківську попри мікрорайони Бам (Трикотажка), Набережна, Пасічна, впадає в Бистрицю в районі села Клузів. Однак рибалка також популярна в районі мостів в Старому Лисці та біля Богородчан. Звичайно, риба є і в інших місцях, однак приїзджають на машинах і райони мостів найпопулярніші серед рибалок. Тим більше, що біля мостів часто ріка вимиває ями, в яких сидить риба.

Зараз міняють русло Бистриці

Рибалка на Бистриці Солотвинській біля злиття Бистриць

Рибалка на Бистриці Солотвинській біля злиття Бистриць

Солотвинської між пасічнянським та залізничним мостом. Це пов’язано з тим, що роблять дамбу в мікрорайоні над рікою, тому тут рибаки рибалять рідко, хоча у минулому це було досить популярне місце, оскільки ця мілка вода вимивала на заворотах ями до трьох метрів глибиною. Пряма ріка не буде мати таких властивостей. Тому рибалки зараз більше сидять в районі пасічнянського моста та ходять аж за залізничний міст. За залізничним мостом, в районі колишнього базару Анатоль є труби, які ідуть через Бистрицю Солотвинську. На цих трубах є багато ямок і течія також не дуже сильна, тут завжди багато рибалок. Це місце популярне серед відпочиваючих, які тут купаються.

Рибалка на Бистриці Надвірнянській, Вороні і на злитті Бистриць

Рибалка біля вовчинецького моста На Бистриці НадвірнянськійРибалка біля вовчинецького моста На Бистриці Надвірнянській

Рибалка біля вовчинецького моста На Бистриці Надвірнянській

На Бистриці Надвірнянській ловлять по всій течії, однак найбільш популярні місця – в районі дамби, на яку виходить вулиця Хоткевича, також – в районі дач біля супермаркету Арсен, в районі Вовчинецької гори. В районі Вовчинецької гори ріка особливо великою стає після впадіння в неї ріки Ворона, тут береги ріки високі і глибина досить велика. На Вороні багато щук, тут на високих берегах зранку і ввечері багато рибалок з воблерами. Не зважаючи на те, що Ворона більш рівнинна ріка з рівномірною течією і рибалок тут багато, рибу тут зловити важче, ніж на Надвірнянській Бистриці, риба перегодована рибалками і досить вибаглива.

Течія стає спокійною, так що можна ловити на поплавок по течії (вище по течії більш розповсюджена ловля на перекатах). Також дуже багато рибалок в районі

Рибалки на злитті Бистрці Надвірнянської і Бистриці Солотвинської, тут єдина ріка Бистриця

Рибалки на злитті Бистрці Надвірнянської і Бистриці Солотвинської, тут єдина ріка Бистриця

Острів на злитті Надвірнянської і Солотвинської Бистриць

Острів на злитті Надвірнянської і Солотвинської Бистриць

вовчинецького моста, рибалки розташовуються з обох боків моста. Найбільш рибне місце – в районі колиби Смерекова хата. Наступне місце, яке полюбляють рибалки – злиття Бистриці Надвірнянської і Солотвинської. Це місце важкодоступне для автомобілів, однак сюди приходять пішки та приїздять на велосипедах. Тут розміщені дачі з боку села Клузів і з боку Вовчинців по обидва береги Бистриць. Тут, під Вовчинецькою горою дуже мальовничо – видно вовчинецький ліс і скелі, ріка утворює обриви та багато невеликих кам’янистих островів.

Тут популярна рибалка на поплавок та на воблера на перекатах (ловлять також на колорадського жука, річкового рачка). На перекатах попадаються досить великі голавлі (клини). Риба на Бистриці досить велика, оскільки ця ріка глибока, широка і через 15 кілометрів впадає в Дністер. Місце впадіння в Дністер – також популярне серед рибалок, тут в районі Єзуполя через Бистрицю проходить міст, де є досить великі річкові ями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.