Замок та парк в Івано-Франківську на вулиці Парковій

Замок у дворі в Івано-Франківську

Замок у дворі в Івано-Франківську

Парк на вулиці Парковій в Івано-Франківську дуже старий. В ньому високі дерева і широкі доріжки. Відверто кажучи, цей парк завжди викликав якщо не зловісне враження, то принаймні виглядав вкрай недоглянуто. Ще десять років тому він погано освітлювався, на темних доріжках траплялися лавочки, на яких вечером збиралися шумні компанії. І все, більше в парку нічого не було. Згодом біля парку спорудили монастир святого Йосифа, який додав місцю спокою. Зараз в парку досить чисто, багато дитячих майданчиків, атракціонів, кафе з літніми майданчиками. Поблизу – 22 школа, поруч з якою – закинутий дитячий майданчик – великий замок (біля будинку на Івана Павла ІІ, 22).

Відпочинок в районі вулиці Паркової – замок і парк

Замок біля школи №22

Вид на замок від 22 школи

Вид на замок від 22 школи

В Радянському Союзі була хороша традиція – землю з будівельного котлована не вивозити, а споруджувати по-серед двора гірку, на якому будували дитячий майданчик, часто у вигляді замку. Ці замки і зараз можна побачити серед багатьох дворів, вони будувалися із залишків будівельних матеріалів за імпровізованим планом. Також із відходів будівництва споруджувалися гірки, качелі.

Два окремих замки

Два окремих замки

Один із таких замків можна побачити біля будинку по вулиці Івана Павла ІІ, 22, навпроти школи № 22. Зараз це закинутий майданчик, який заростає деревами. Як кажуть, щоб мали де наркомани збиратися. Були спроби облагородити це місце, навіть робили толоку перед Паскою, ця толока активно рекламувалася навіть серед парафіян сусіднього монастиря святого Йосипа (у храмі Матері Божої Неустанної Помочі), думаю, якась робота була зроблена, однак реанімувати цю споруду як дитячий майданчик не вдалося, він і досі закинутий. Думаю, батьки бояться пускати сюда дітей – цей замок на пустирі, тут досить небезпечно, можуть валятися пляшки, шприци, інші речі, які супроводжують неблагополучні будівлі.

Окрема башта перед замком

Окрема башта перед замком

Цю споруду варто було б відновити, тим більше, якщо врахувати, що збереглася вона добре. Поруч – школа, дитячий садочок, дітей багато. Можна було б навіть зробити кафе, тоді у споруди був би господар, а діти мали б де гратися.

Замок побудований за всіма традиціями оборонного мистецтва – він споруджений на пагорбі. Є більш укріплена частина з

Замок на пагорбі

Замок на пагорбі

високими баштами і менш укріплена, з меншими баштами. Також є “посад” – бастіонна стіна із зубцями. Все це на великій площі, що дозволяє поставити столики, атракціони, качелі, було б бажання.

Парк на вулиці Парковій

Капличка в парку

Капличка в парку

Звичайно, головний розважальний парк в Івано-Франківськупарк імені Шевенка, в якому нещодавно з’явилися білочки. Однак парк біля вулиць Хоткевича, Молодіжної та Івасюка теж популярний серед мешканців довколишніх будинків.

Парк на вулиці парковій за 10 років дуже змінився. Тут спорудили безкоштовні дитячі майданчики, футбольний майданчик,

Дитячий майданчик

Дитячий майданчик

Тарзанка і платний дитячий майданчик вдалині

Тарзанка і платний дитячий майданчик вдалині

капличку, облагородили доріжки. Є кіоск з морозивом, кафе з літнім майданчиком.

Підприємці зробили два великих майданчики з атракціонами – вони платні, але дітей з батьками біля них багато.

В парку людно, прогулюється багато молодих дітей, сімей з дітьми.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.