Витоки Дністра біля села Вовче

Карпати у Вовчому

Карпати у Вовчому

Дністер починається на висоті 932 метри біля села Вовче, поблизу гори Розлуч.

Пам’ятка природи “Витік Дністра”

Дорога до витоку Дністра - тут проїде хіба трактор

Дорога до витоку Дністра – тут проїде хіба трактор

Поблизу села Вовче біля гори Розлуч тече маленький струмочок, під назвою Старе Поле. А насправді цю тоненьку ниточку холодної води варто називати гучною назвою Дністер, тут починається водна артерія Галичини, яка завершується впадінням в Чорне Море неподалік від міста Одеса. Село Вовче стоїть на двох берегах ріки. Тутешні села ще можуть похвалитися тим, що ріка тече центром населеного пункту.

Зараз витір Дністра – пам’ятка природи, розміщена між селами Шум’яч, Розлуч, Вовче, але очевидно ближде до Вовчого. Площа заповідника 54 гектари, розміщений на території Турківського держлісгоспу Вовчанського лісництва. Тут багато ялинок і смерек, ці хвойні і охороняються. Крім витоку Дністра тут є інші джерела з чистою водою, мальовниче заповідне місце.

Храми Вовчого

 

Ця цівочка води і є витоком Дністра

Ця цівочка води і є витоком Дністра

Високо над Дністром у Вочому є пагорб із старовинною церквою ХVII ст. Ведення в храм Пресвятої Богородиці (спорудження храму почалося у 1639 році, завершилося в 1680 році). Цей храм належить православним. Інший, греко-католицький храм святого Миколи Чарнецького споруджений в 1900 році. Спершу це була кірха святих апостолів Петра і Павла, тут навіть в радянський час містився музей атеїзму, храм був переданий місцевій громаді і освячений на честь Миколи Чарнецького в 2003 році.

Населення села Вовче

Освячення витоку Дністра

Освячення витоку Дністра

Село Вовче досить велике – населення сягає двох з половиною тисяч чоловік. Населений пункт розвинутий, хоч великого радянського колгоспу вже немає, в селі є медпункт, бібліотека, дім культури, до десяти різних магазинів. Звичайно, в селі є середня школа. А що дуже цікаво – є дитячий садок, його не в кожному селі зустрінеш.

При наборі назви села в гуглі може видати підказку Нижня Вовча Старосамбірського району, це невірно, село Вовче, від якого починається Дністер лежить у Турківському районі, а Нижня Вовча це зовсім інше село.

Почитайте ще цікаві статті про Дністер – від витоків до Чорного моря, Дністровський каньйон, Галицький замок.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *