Археологія та стародавня історія Козельщинського району

Шар-гора, городище міста Голтви у селі Говтва

Шар-гора, городище міста Голтви у селі Говтва

В Козельщинському районі Полтавської області є городище літописного міста Голтва у селі Говтва.

Село Буняківка

В околицях Буняківки на землях колгоспу – 13 курганів, в тому числі: шість курганів на північ та північний схід від села, з них три групою, один окремо на підвищенні, сім курганів розташовано на схід та південь від села.

Село Верхня Мануїлівка

В околицях Верхньої Мануйлівки – кургани доби бронзи та сарматського часу. У селі в 1925 році знайдено срібні римські монети.

Село Вільне

В околицях села на землях колгоспу – чотири кургани, з них три – на північ, за 0,7 кілометри та один – на південний схід, за 1,7 кілометрів.

Село Говтва

Імовірне місце городища літописного міста Голтва

Імовірне місце городища літописного міста Голтва

Село розташоване на місці літописного міста Голтва, залишками є городище, розташоване в центрі села. У селі випадково знайдено крем’яний серп, очевидно, доби бронзи. В околицях села на землях колгоспу – 35 курганів, у тому числі 5 – безпосередньо на околиці села, 12 – на південь від села, за 0,3 – 1,7 кілометри та 11 курганів на північний захід та на північ від села.

Село Ченокалівка

У селі, поблизу хутора Ченокали, знайдено горщик катакомбної культури доби бронзи.

Село Юрки

В околиці села є неолітичне поселення. На південь та на південний схід від села на землях колгоспу збереглося шість курганів висотою 4 – 5 метрів, назва одного з них – Гостра Могила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *