Археологія та стародавня історія Карлівського району

Денарій Траяна

Денарій Траяна

Карлівський район Полтавської області має поселення бронзової доби, черняхівської культури, є одне поселення салтівської культури.

Село Білухівка

Поблизу села у 1960 році виорано верхню частину кам’яної половецької скульптури. В околицях села на землях колгоспу  – сім курганів, у тому числі чотири – на північ від села, за 0,7 – 2,6 кілометра, один із них на підвищенні; група з трьох курганів знаходиться на південь від села, на відстані 2,5 кілометра від нього.

Село Варварівка

На території Варварівки в кургані знайдено глиняний горщик та бронзову сокиру доби бронзи; в кар’єрі цегельного заводу – два поховання черняхівської культури, деякі речі зберігаються в місцевому музеї.

В околицях села на землях колгоспу – 22 кургани, в тому числі: а) на північ та північний захід від села – 14 курганів, що стоять групами та поодинці; б) на схід та південний схід – сім курганів; в) на південній околиці села є один курган.

Місто Карлівка

В околицях Карлівки – кургани з похованням доби бронзи. Поблизу Карлівки знайдено срібні римські монети, серед яких монета Траяна.

Село Климівка

Неподалік Климівки на берегі ріки Орчик – поселення доби бронзи. У селі відомі поховання доби бронзи, сарматської та салтівської культур. В околицях села на землях колгоспу – 23 кургани, у тому числі: один – на північній околиці, два – на південній: а) на захід від села на відстані 1, 5 – 5 кілометрів – 18 курганів групами або поодинці; б) один курган на сході, за 1,5 кілометри та один – за 2,6 кілометра на південний схід від села.

Село Федорівка

Поблизу Федорівки, в напрямку на село Карлівку – 17 курганів.

Село Червонознам’янка

На захід від села, на відстані 0,8 кілометра – чотири кургани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *