Археологія та стародавня історія Шишацького району

Денарій Луцилли було знайдено у селі Федунка

Денарій Луцилли було знайдено у селі Федунка

Шишацький район Полтавської області має багато поселень черняхівської культури, на яких було знайдено римські монети, зокрема Луцілли, Адріана.

Село Бабичі

На землях колгоспу на південь від села, за 1,7 кілометра є один курган, на схід від села, за 2,2 кілометри, також розташований один курган.

Село Баранівка

Поблизу села є неолітичне поселення та сліди поселення доби пізньої бронзи. На дюнах проти села – кострища, уламки посуду, можливо, черняхівської культури. На схід від села, на землях колгоспу імені Свердлова – 19 курганів.

Село Великий Перевіз

Прости села на дюнах – поселення доби бронзи.

Село Ковалівка

В околиці села розташоване поселення доби неоліту. Поблизу села – окремі знахідки черняхівської культури. На околиці села є 10 курганів, в тому числі 8 знаходяться за 2,5 – 4,5 кілометра на північний схід та північ від села та два кургани за 2,5 кілометри на південний схід від нього.

Село Малі Хурси

На південний захід від села, за 1,2 кілометри, на землях колгоспу є один курган.

Село Федунка

На території Федунки знайдено римський динарій Луцілли.

Село Харенки

На території Харенків знайдено римський динарій Адріана.

Селище міського типу Шишаки

Поблизу Шишаків на дюнах знайдено крем’яні вироби доби неоліту. За два кілометри від цегельного заводу в кургані знайдено два поховання доби бронзи, речі з яких зберігаються в Шишацькому краєзнавчому музеї. В околицях села відомі знахідки скіфського та сарматського часів. В урочище Дернова Долина є поселення черняхівської культури. У селі разом з бронзовими фібулами знайдено римські монети. На схід від села на землях колгоспу є 5 курганів.

Село Яреськи

В околицях села на дюнах виявлено неолітичне поселення. На території Яреськів знайдено горщик з кістяками та покришкою черняхівської культури. Поблизу села знайдено римські монети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.