Замок в селі Замочок

РеконструкціяВ селі Замочок Жовківського району був замок. Він був споруджений польським королем Яном ІІІ Собеським у другій половині XVII століття на острові посеред ставу.

Острів посеред ставу, на якому був замок

Острів посеред ставу, на якому був замок

В Географічному словнику Королівства Польського та інших слов’янських країв вказується що в селі було колись озеро, посередині якого стояв замок, від якого село отримало назву.

Орест Мацюк у книзі “Замки і фортеці Західної України” пише, що став, посеред якого був острів із дерев’яним замком Яна ІІІ Собеського, осушений. Цей став був приблизно на місці тваринницької ферми.

У книзі “Археологічні дослідження на Львівщині в 1994 році” зазначається, що селі Замочок, в урочищі Юхимова гора було замчище. Також у цій книзі повідомляється про існування ще одного замчища, на східній околиці села Сулимів (село Сулимів знаходиться на відстані 29 кілометрів від села Замочок), на лівому березі Думного потоку.

На карті фон Міга (1779 – 1782) замку вже немає.

Приблизні межі ставу, острів і ферми

Приблизні межі ставу, острів і ферми

В селі є декілька ставків. На карті фон Міга є великий став, який за розмірами більший, ніж всі сучасні ставки разом взяті. Таким чином, цей великий став осушили, але не повністю, на його основі зараз є ставки меншого розміру, вони розуміщуються в північній частині колишнього ставу. На карті фон Міга посеред озера є острів, на якому замок не позначений.

На австрійській військовій карті 1806 – 1869 острів проглядається, ставу вже немає. Замок був, швидше за все, не на місці ферми, а на південному березі сучасних ставів, підвищення, яке є берегом цих ставів, очевидно, колись було островом посеред великого ставу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.