Замок у селі Корсів

Імовірне розміщення замку на карті фон Міга

Імовірне розміщення замку на карті фон Міга

У селі Корсів Бродівського району Львівської області був замок. Фортецю ще називають валом поблизу села Корсів або валом поблизу села Кіз’я. Села Корсів та Кіз’я калежать до Комарівської сільської ради. Село Корсів розміщується на правому березі ріки Ситеньки (приток Стиру), за 18 кілометрів на північ від міста Броди.

У європейських країнах багато замків, палаців. Зараз можна зробити біометричний закордонний паспорті подорожувати країнами Шенгенської зони автобусом (якщо є біометричний паспорт, візи не потрібні). Автобусні тури пропонує компанія Voyage travel http://voyage-travel.com.ua/avtobusnye-tury-po-evrope-s-kieva/ Початок подорожі – у Києві або Львові, а маршрут обираєте у залежності від того, що хочете побачити – давньоримські пам’ятки – Італія, замки – Баварія, Альпи – Швейцарія. Можна відвідати одразу декілька країн, подорож автобусом може здатися важкою, однак вона дуже пізнавальна, від неї може залишається багато вражень, а ціна така, як переліт на літаку в одну з європейських країн. 

Перша згадка про Корсів – 1523 рік. З північно-східного боку до села прилягає село Кіз’я, яке колись було хутором. У селі Кіз’я є урочище “Замчище”. Між селом Корсів та селом Кізя є урочище “Вал”. Відстань між селами Корсів та Кіз’я менш, як один кілометр.

У книзі Дмитра Чобіта “Кримськотатарське військо у Берестецькій битві” зазначав, що від Лешнева йшло дві дороги – до міста Щуровичі (у 5 кілометрах на захід від Лешнева) і до замку Корсова (3 кілометри на схід від Лешнева). Також автор зазначає, що після битви під Берестечком (яке знаходиться у 12 кілотметрах від Корсова) татари спалили замок у Корсові.

Зверху - карта фон Міга 1782 року, знизу - австрійська карта 1864 року

Зверху – карта фон Міга 1782 року, знизу – австрійська карта 1864 року

Замок був передовим укріпленням міста Лешнів. Біля Лешнева були переправи через ріку Слонівка.

На карті фон Міга 1782 року на східній околиці села є вал, біля якого є декілька споруд.

На австрійській карті 1861 – 1864 років вал, який позначений накарті фон Міга, не позначений, однак на цьому місці є комплекс споруд. Біля цього “замчища” з’являється вал з двома бастіонами. Це укріплення має розмір 140 на 370  метрів.

У 12 томы видання “Галичина на топографІчній карті 1779 – 1783” (2016) у поясненні до карти вказувалося, що в корсові був “комплекс фільварковий із замком”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.