Сплав по ріці Опір

ВодоспадРіка Опір має довжину 58 кілометрів. Ця річка популярна у любителів сплаву рафтах, човнах, байдарках. Навесні, коли тануть сніги сплавлятися можна від селища міського типу Славське, влітку глибина менша, тому сплавляються з міста Сколе.

Витік та село Опорець

Ріка бере свій початок на східному схилі гори Великий Явірник, яка відноситься до Вододільного хребта, на південь від села Опорець.

Село Опорець розміщене на двох берегах ріки. В селі є церква Здвиження, яка була споруджена у 1844 році.  Неподалік є Воловецький перевал та Бескидський тунель, багато жителів села задіяні у будівництві цього тунелю.

Село Лавочне

Східна частина села розміщена на двох берегах ріки Опір. Неподалік від Лавочного розміщена гора Явірник (1120 метрів). У селі є дерев’яна церква Святого Михаїла (1908). В селі в Опір впадають ріки Ровина, Хохлинський.

Село Тернавка

МістЗахідна частина села Тернавка розміщена здебільшого на правому березі ріки, частина жител споруджена на лівому березі.

В селі була дерев’яна бойківська церква, яку спорудили у 1780 році. Вона була зруйнована в Першу світову війну, на її місці в 1921 році спорудили Введенську церкву, в яку помістили частину іконостасу ХVIII століття. Сільській школі біля ста років.

Селище міського типу Славське

В Славському знайдено крем’яні неолітичні знаряддя праці. В Славському в Опір впадає ріка Славка, нижче по течії є ще одна притока – ріка Рожанка. Селище Славське розміщене на двох берегах ріки Опір.

Між Опором і Гребеновим в 1015 році було вбито князя Святослава. За легендою, дружинники князя не повернулися до Києва, а оселилися в околицях Славського.

Село є гірськолижним курортом, гірськолижні витяги споруджено на горах Тростян, Погар, Кремінь, Менчіл.

Село Тухля

ВідпочинокСело Тухля розміщене на правому березі ріки Опір. З лівого боку впадає ріка Головчанка, нижче по течії з правого боку впадає ріка Цигла. Поблизу села є гори Кіндрат (1158), Солиган (941), Яровище (909), Маківка (958), Клива (1072).

В селі є заповідні урочища Кремінь та Тухлянське.

Село Гребенів

Село розміщується на двох берегах ріки Опір. У давньоруський час через село проходив шлях в Угорщину. Поблизу села в 1015 році у битві з військами князя Святополка загинув князь Святослав. Поблизу села є курган, в якому, за переказами, був похований князь Святослав. Цю могилу в 1967 році розкопав археолог Олексій Ратич, він виявив давньоруське поховання “знатного дружинника” ХІ століття.

Довкола Гребенова є Національний природній парк Сколівські Бескиди. Надалі цей заповідник буде тягнутися з двох сторін ріки через Сколе до села Дубина. На захід від села є заповідне лісове урочище Головецьке.

У селі є Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці, споруджена у 1923 році.

Сколе

ЕкскурсіяШість кілометрів на південь від міста є Могила Святослава, про яку розповідалось вище (село Гребенів). На північ від міста є перевал Тухольські ворота, тут є городище, яке було захищене трьома рядами валів і дерев’яною вежею, яка стояла на кам’яному фундаменті. Це городище було знищене у 1241 році монголо-татарами.

У ХVII столітті в Сколе був замок та міські укріплення. Єдиною мурованою будівлею в ХVII столітті була ратуша, всі інші споруди були дерев’яними. Ратуша проіснувала до 50-х років ХХ століття.

В місті є церква Священномученика Пантелеймона ХVI століття із дзвінницею XVII століття. Також є церква Різдва Пресвятої Богородиці 1895 року та римо-католицький костел семи скорбот Діви Марії (1895).

На правому березі Опору є озеро площею 0,5 гектара і глибиною до 6 метрів. Поблизу міста є гори Корчанка (1180), Добряна (824), Клива (670), Чудилова (650), Зелемін (1177), Київець (1064), Крем’яна (1137). У місті є 5 мінеральних джерел.

Село Дубина

Село невелике, населення – 276 чоловік. В урочищі Колодка, на правому березі ріки Опір є давньоруське городище.

Верхнє Синьовидне

У Верхньому Синьовидному Опір впадає в Стрий. В урочищі Золота гора є давньоруське городище ХІ століття. В урочищі Городище, на правому березі ріки Опір біля впадіння в ріку Стрий – давньоруське городище.

В селі є церква Івана Хрестителя (1886). Біля села є Парашка (1268), найвища гора Львівської області.

Як правило, сплав по ріці Опір далі продовжується по ріці Стрий. Сплав по ріці Опір та по ріці Стрий можна замовити у Центрі рафтингу https://rafting.ua/rafting/opir-stryi/23-strui. Сплави відбуваються на двомісних та багатомісних рафтах.

Човен

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.