Як навчитися співати

МикрофонМайже кожен може співати. Звичайно, у декого більше природіх даних, ніж в інши, але навіть поганий голос можна покращити зусиллями і практикою. Для покращення вокальних даних ви можете почати тренування дихання, спеціальними вправами можете покращити поставу, також вдосконалюйте вокальну техніку. Спів – це також тренування, тому важливо щодня співати.

Правильна постава та дихання

Виптяміться. Ви напевно, чули цю команду неодноразово, і тут вона звучить знову. Правильна постава важлива для того, щоб співак зміг реалізувати свій потенціал. Витягніться, поставивши одну ногу трохи попереду іншої, стопи при цьому повинні бути на ширині плечей. Підніміть грудну клітку, щоби легені могли вільно розширятися і скорочуватися. Це дозволяє легко дихати, об’єм легень буде максимальним,

Якщо ви сидите, вам також потрібно випрямитися. Перемістіться на передню половину стільця і тримайте на підлозі обидві ноги. Не схрещуйте ноги. Пряме положення тіла дозволяє краще контролювати спів і співати без напруження протягом тривалого періоду. Намагайтеся тримати спину прямо і не торкайтеся спинки стільця.

Найдіть зручне положення, в якому можете відчути себе впевнено. Дихайте правильно, дихання – це 80 % співу, правильний спів починається і закінчується правильним диханням. Вдихайте протягом 8 секунд, потім видихайте протягом 8 секунд.

Навчіться швидко вдихати. Щоби добре співати, вам потрібно навчитися швидко наповнювати легені повітрям.

Контролюйте видих. Якщо хочете мати сильний, плавний голос, потрібно працювати над поступовим і неперервним видихом.

Хор

Робота над технікою та вокальними вправами

Перед співом потрібно розімнутися. Співайте у своєму середньому діапазоні, потім – у низькому, потім у високому і знову в середньому. Розслабтеся, потім знову повторіть. Якщо ви відчуваєте, що голос починає напружуватися, зупиніться і трохи відпочиньте.

Робота над динамікою. Чим більше ви тренуєтеся, тим гучніше і м’якше ви зможете співати. Почніть спів на зручній висоті, поступово підвищуючи гучність, а потім знову співаючи м’якше. З практикою діапазон співу буде збільшуватися.

Працюйте над маневреністю. Співайте від ноти “до” до “сі”, потім знову повертайтеся до “до”, намагайтеся спів робити швидшим і повільнішим, потрібно потрапляти у всі ноти.

Правильно вимовляйте голосні. Співайте голосні звуки на кожному рівні (високий, низький та проміжний).

Займайтеся з гамами. Займайтеся гамами часто, особливо якщо вам важко даються високі ноти. Більшість тренерів рекомендують починати з 20 – 30 хвилин на день. Тривалий спів укріплює м’язи, які використовуються для співу. Щоби  займатися з гамами, визначте свій діапазон (тенор, баритон, альт, сопрано) і дізнайтеся, як знайти ноти, які охоплюють ваш діапазон на клавішних або фортепіано. Потім практикуйте основну гаму в кожній тональності, рухаючись вгору і вниз задопомогою голосних звуків.

Практикуйтеся

Співайте кожен день, не робіть великих перерв між тренуваннями.

Займайтеся недовго. Музиканти можуть тренуватися протягом декількох хвилин, однак початківцям не слід співати довго. Намагайтеся тренуватися від 30 до 60 хвилин на день, не варто займатися більш, як одну годину.

На Youtube є багато навчальних відео. Потрібно бути обережним, не вся інформація, яка міститься в Інтернеті, є достовірною. Бажано знайти хорошого учителя або вокального тренера. Можна знайти навчальний заклад, у якому вчать вокалу. Наприклад, навчання вокальному мистецтву пропонує школа вокалу в Києві Соломрія.

Приєднайтеся до місцевого хору – церковного чи народного.

Корисні поради

  1. Пийте теплий час (можна трав’яний) з медом.
  2. Не куріть, куріння може пошкодити голосові зв’язки.
  3. Не намагайтеся співати високо, не перенапружуйте голосові зв’яки.
  4. Якщо голосові зв’язки починають боліти, зробіть перерву. Якщо голосові зв’язки болять сильно, випийте теплого чаю і намагайтеся не говорити. Якщо проблема не зникне, зверніться до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.