Як поїхати недорого до Єгипту

Сильні зимові вітри - нагода зайнятися віндсерфінгом, він доступний навіт дітям

Сильні зимові вітри – нагода зайнятися віндсерфінгом, він доступний навіт дітям

Єгипет вважається недорогим курортом, але він може бути ще дешевшим практично без втрати якості відпочинку. Найдешевше поїхати до Єгипту у грудні або лютому. Відносно відпочинку в Єгипті зимою, можна згадати анекдот про негра – питають в негра, як їм українська зима, він відповідає: “Та, що з зеленими листочками то ще нічого, а та, що зі снігом – це просто жах”. Так що якщо для африканця наше літо є зимою, тоді для українця африканська зима – це наше літо. Декілька слів про недорогий відпочинок в Єгипті зимою.

Температура повітря і води в Єгипті взимку

В час, коли холодно, в Єгипті можна цілком пограти в рухливі ігри, наприклад волейбол

В час, коли холодно, в Єгипті можна цілком пограти в рухливі ігри, наприклад волейбол

Зимою погода у Єгипті різна. Звичайно, найкомфортніша погода в Єгипті – листопад, коли море тепле, а температура повітря зазвичай складає біля 30 градусів тепла, і ночі теплі. Але в листопаді багато туристів відвідує Єгипет, тому ціни досить високі.

У грудні динаміка температури така – на початку – біля 30 градусів, до Нового року температура складає біля 20 градусів. Вода на початку грудня зазвичай складає 26 градусів, до кінця місяця вона остиває приблизно до 23 градусів. Нагадаю, що в Радянському Союзі санстанцією дітям дозволялося купатися у водоймах при температурі води 18 градусів, тому 23 градуси – це досить тепло. Вважається, що температура води в Хургаді і Шарм-ель-Шейсі ніколи не опускається нижче 20 градусів. Не будемо казати що ніколи, але думаю вона завжди вище 18 градусів – психологічна межа, за якої людина наших широт може плавати у водоймі.

Потрібно вважати, що 20 градусів  тепла – в тіні, на сонці повітря може цілком прогрітися до 30 градусів. А якщо в Єгипті практично ніколи немає не те що дощу, а і хмар, тому на 30 градусів можна розраховувати протягом грудня практично завжди.

Зимові вітри в Хургаді і Шармі

Басейни взимку холодні, та і сидіти в басейні, коли поруч море - неправильно

Басейни взимку холодні, та і сидіти в басейні, коли поруч море – неправильно

Інша справа – вітри. В Хургаді вітри завжди дують, а взимку вони значно посилюються. Це не тільки ускладнює перебування на повітрі, а й у воді, оскільки хвилі можуть кинути на мілководний риф чи вдарити об бетонний мол. Я знаю випадок, коли хлопець в такий шторм пішов в море – його спершу кинуло на риф (пощастило, що морських їжаків не було), а потім – вдарило в бетонну доріжку. Він весь був в йоді, а рани, отримані таким чином, заживають досить довго.

В Шармі вітри також посилюються, однак ближче до січня, на початку грудня має бути більш-менш спокійно. В січні вітри стають холодними, а в лютому вони вже заважають перебувати на пляжі та відпочивати вечорами, які вже не є теплими.

Недоліки і переваги зимового відпочинку

Рифові акули здебільшого можна побачити в Шармі, але і в Хургаді вони зустрічаються

Рифові акули здебільшого можна побачити в Шармі, але і в Хургаді вони зустрічаються

Пляжний відпочинок взимку насамперед залежить від світлового дня. Час у Єгипті співпадає з українським, тому легко орієнтуватися, коли настає схід сонця і коли воно заходить. В середині грудня повітря достатньо прогрівається для перебування на пляжі з 11 до 15 години. Далі не тільки прохолодно, а й небезпечно – в темряві випливають всякі небезпечні істоти, про які читайте тут. Але сонце таке, що від нього не потрібно ховатися, можна обійтися без сонцезахисного крему, панамки, сонцезахисних окулярів (однак потрібно зважати на реальну реакцію організму, це не для всіх).

В грудні можна поїхати досить недорого, оскільки всі намагаються поїхати або в листопаді, або на новорічні свята. І погода літня – це чудова пора. Грудень – сезон на різноманітні дешеві фрукти, які також можна купити досить дешево. Потрібно врахувати, що ціни в січні в два або навіть в три рази вищі на відпочинок, ніж у грудні. А в лютому вже досить прохолодно. Температура стає комфортнішою тільки з початку травня.

Ціни на катання на верблюді також впали - з десяти до двох доларів за десять хвилин

Ціни на катання на верблюді також впали – з десяти до двох доларів за десять хвилин

Зараз, після терактів в Шармі, ціни на путівки впали мінімум удвічі через те, що російські туристи уникають Єгипту. Також впали ціни на екскурсії. Тому цієї зими можна відпочити досить дешево – екскурсія сафарі коштує від 20 доларів, морська прогулянка – від 15 доларів, до Каїру на піраміди можна поїхати за 50 доларів (тут потрібно бути обережним, в Каїрі неспокійно), аквапарк та дельфінарій також можна взяти недорого. Аквапарк бажано брати з підігрівом дитячих басейнів, а дорослим можливо доведеться померзнути. Басейни можна брати з підігрівом, але подумайте – дихати хлоркою, коли можна покупатися в теплому морі – це вкрай неправильно.

Середина грудня – оптимальний час для відпочинку, хто хоче літа посеред зими недорого. Якщо вечір в грудні холодний, ідіть до моря, море віддає тепло і там тепліше.

Для тих, хто довгими зимовими вечорами хоче займатися рукоділлям, можна купить шерсть для валяния Киев. Вироби із шерсті – це краса і натуральне тепло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *