Як зекономити на покупці сувенірів в Єгипті

Продавець розповідає, як виробляються кам'яні вироби

Продавець розповідає, як виробляються кам’яні вироби

Основні єгипетські сувеніри – папіруси, кам’яні статуети, натуральні олії, вироби з бавовни та різні металеві побрякушки. Виробів з ракушок, коралів, як у Криму, немає, оскільки морський світ під захистом.

Як недорого купувати сувеніри в Єгипті

Екскурсійні безкоштовні шопінг тури

Папіруси часто роблять у вигляді ікон

Папіруси часто роблять у вигляді ікон

В Єгипті часто екскурсоводи пропонують безкоштовні шопінг-тури, які іноді маскують під оглядові екскурсії. Також тут прийнято водити туристів по магазинах на оплачених екскурсіях. Такі магазини пропонують дорожчий товар, оскільки частина прибутку іде гіду. В них туристам кажуть, що товар якісніший, ніж в інших магазинах, кращий, тому і дорожчий. Але, як правило товар у звичайних та “екскурсійних” магазинах одинаковий. Тому купувати там, де водять за руку, не варто.

 

Як торгуватися в Єгипті

Кам'яні статуетки

Кам’яні статуетки

Ще одна особливість – потрібно торгуватися. Якщо на ціні не пише ціна, обов’язково потрібно торгуватися. Причому є закономірність – продавці-мусульмани більше завищують ціни, ніж продавці-копти (місцеві християни). Тому, коли будете збивати ціну, приглядайтеся – у християнських магазинах обов’язково є ікони, а самі християни мають татуювання у вигляді хреста на кисті чи зап’ясті.

Звичайно, щоб торгуватися, потрібно знати реальні ціни. Для того, щоб їх знати, потрібно їх вивчити – спробуйте подружитися з якимось місцевим жителем і розпитати, що скільки коштує. В ідеалі бажано за серйозними покупами іти з місцевим – він не дасть себе обдурити і ціни будуть падати в декілька разів. Якщо навіть ви знаєте реальні ціни, то один вигляд туриста не дасть їх збити до того рівня, який платять місцеві.

В магазинах папірусу часто показують як виготовлявся цей папір удавнину

В магазинах папірусу часто показують як виготовлявся цей папір удавнину

Якщо збираєтеся купувати і торгуватися, не беріть від продавця ніяких гощень – це значно підвищить кінцеву ціну, оскільки продавець буде намагатися грати на почутті вини за те, що ви випили чиюсь каву, чай, сік.

Своє помешкання можна прикрасити не тільки заморськими сувенірами. Якщо купить обои Grandeco, можна зробити оселю затишною і естетичною.

Що потрібно знати при покупці

Африканські картини в єгипетському готелі

Африканські картини в єгипетському готелі

Відносно фруктів, які теж є своєрідним сувеніром, потрібно дізнатися, на які з них в даний момент сезон, оскільки багато з них імпортуються з інших африканських країн і можуть бути такої ж або навіть гіршої якості, як в Україні, і більш дорожчі. А місцеві фрукти після збору урожаю досить дешеві і хорошої якості.

Ще одна хитрість – якщо ви розраховуєтеся фунтами, а не доларами, можна теж трохи зекономити, оскільки курс фунта до долара – вісім фунтів за долар. Але ціна в п’ять чи шість фунтів швидко перетвориться в ціну в один долар.

Якщо не збираєтеся купити – не заходьте в магазин, тим більше нічого не беріть в руки. Бізнес в Єгипті настроєний інакше, як в інших країнах. Іноді може зайти один покупець на день, і на нього покладаються великі надії у формуванні виручки, тому не потрібно безпідставно розчаровувати продавців. Є ще одна хитрість – якщо названа вами при торгівлі реальна, а її не хочуть опускати, просто обертайтесь і йдіть, велика імовірність, що вас доженуть і продадуть за бажану ціну.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.