Відпочинок у Міжгірському районі

Озеро Синевир

Озеро Синевир

Міжгірський район Закарпатської області є гірською територією із найвищою горою Стримба висотою 1719 метрів. В горах є Вишківський перевал, польська назва якого Торунський висотою 931 метр, між горами – улоговини, Колочавська та Міжгірська. Ріки є приторами Тиси – Репинка, Теребля, Ріка, Озерянка.

Храми Міжгірськогу району

Розтока, церква

Розтока, церква

В селі Береги є найстаріший храм Міжгірського району, він споруджений в 1335 році. Оскільки це гірська місцевість, етнографічний регіон Бойківщина, тут дуже багато старих дерев’яних храмів – найстаріша церква знаходиться в селі Подобовець. Це храм святого Миколая 1751 року побудови, дзвіниця настільки ж старовинна, як і церква. Дуже цікава Введенська церква в селі Розтока (збудована в 1759 році), у ній є іконостас, який зберігся ще з XVII століття та Благовіщенська ікона, яку створили в 1709 році. В селі Пилипець є храм Різдва, споруджений в 1780 році, в селі Присліп – церква святого Миколая, в селі Колочава – церква Святого Духа, також церкви є в селах Букоевець, Верхній Студений (дві церкви 18 і 19 століть), Синевирська Поляна, Ізки, Торунь, Подобовець, Нижній Студений.

Природа Міжгірського району

Найвідоміша природня пам’ятка Міжгірського району – озеро Синевір, яке є найбільшим високогірним озером України (висота – 989 метрів над рівнем моря). Також озеро і околиці дуже красиві, тут створено Синевирський національний парк. Поблизу Пилипця є найкрасивіший водоспад Закарпаття – Шипіт. В селі Міжгір’я є дуб, якому принаймні вже півтисячі років.

Туризм у Міжгірському районі

Лижі у Подобовцю

Лижі у Подобовцю

В селі Синевир є музей бокорашів – людей, які сплавляли ліс по Чорній Ріці. У селі Волове часто відпочивав чеський письменник Ян Ольбрахт. В селі Келичин біля дороги між Воловцем і Мижгір’ям є лікувальне мінеральне джерело, яке дуже популярне у туристів і місцевих жителів. Район популярний у любителів гірських лиж – витяги є в селах Міжгір’я, Подобовець, Пилипець, Синевир. Детальніше про гірськолижні курорти можна подивитися на сторінці Курорти Галичини. У Міжгірському районі збереглося багато опорних пунктів укріпленої лінії Другої світової війни – лінії Арпада, музей якої є в селі Колочава. Також в селі Колочава є музей народної архітектури і побуту під відкритим небом “Старе Село”, у якому до двацяти старовинних дерев’яних споруд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.