Археологія Жидачівського району

Місце замку у Жидачеві, дитинець міста Удеч

Місце замку у Жидачеві, дитинець міста Удеч

В Жидачівському районі багато водойм – річок, озер, тече ріка Дністер, притока Дністра Стрий. Тут було багато давньоруських укріплень, найбільшим з яких було літописне місто Удеч в Жидачеві, від якого збереглися вали дитинця та посаду.

Археологія Жидачівського району

Село Бертишів

В селі Бертишів на території села знайдено скарб, у якому було 249 срібних римських динарії І – ІІІ століть.

Село Більче

В селі Більче, в урочищі Запуст виявлено давньоруське городище ХІІ – ХІV століть, воно частково зруйноване.

Село Бориничі

В селі Бориничі, на околиці села знайдено 3 бронзові римські монети ІІІ століття.

Село Борусів

В селі Борусів на похилому схилі лівого берега ріки Суходолки виявлено поселення неоліту та раннього залізного віку.

Село Володимирці

В селі Володимирці на території населеного пункту виявлено 3 римські золоті монети І століття.

Село Городище

В селі Городеще за будинком школи є давньоруський грунтовий могильник ХІ – ХІІІ століть. Територія сільської церкви та сільське кладовище стоїть на підвищенні над рівниною. Тут виявлено кераміку на поверхні, можливо саме тут і було городище, про яке говорить назва села.

Село Городище Друге

В селі Городище Друге на північ від села, на колгоспному городі, на горбі виявлено давньоруське городище, яке зараз частково зруйноване.

Село Демидів

Вали давньоруського міста Зудеч у Жидачеві

Вали давньоруського міста Зудеч у Жидачеві

В селі Демидів, на сільському кладовищі знайдено скарб срібних ювелірних виробів та 65 чеських срібних монет кінця ХІІІ – початку ХІV століть.

Місто Жидачів

Городище і дитинець Удеча (пізніше - замок) в Жидачеві

Городище і дитинець Удеча (пізніше – замок) в Жидачеві

В місті Жидачів в урочищі Замок на північно-східній околиці міста є городище давньоруського городища міста Удеча, згаданого в літописі під 1164 роком. Городище складалося з дитинця, на якому був середньовічній замок, ця частина була досліджена археологами. Також є укріплення посаду. Місцевість частково зруйнована людською життєдіяльністю, однак сліди городища прослідковуються чітко. В урочищі Березівське, один кілометр на північних захід від Жидачова, мис правого крутого берега ріки Стрий, оточений руслом ріки – багатошарове поселення – палеоліт, мезоліт, енеоліт, ранній залізний вік та давньоруське городище, проводилися розкопки. На північ від підстанції газопроводу – черняхівське поселення.

Село Заліски

В селі Заліски у 800 метрах на північ від села – багатошарове поселення комарівської, голіградської, липицької культур, проводилися археологічні дослідження.

Село Іванівці

В селі Іванівці, в урочищі Саджівки і Лани, 200 метрів на схід від села – поселення перших століть нашої ери і давньоруського часу. В урочищі Малиновці, 600 метрів на північ від села – поселення раннього залізного віку та перших століть нашої ери.

Село Корчівка

В селі Корчівка, на шкільному городі – поселення культури шнурової кераміки. В урочищі Дрочів, на правому березі ріки Свіча – давньоруське городище Х – ХІ століть.

Село Молотів

В селі Молотів, в урочищі Церковне, на лівому березі Дністра – давньоруське поселення.

Село Отиневичі

В селі Отиневичі, в урочищі Кузьгора, 500 метрів на південних схід від села – поселення культури лійчастого посуду, культури шнурової кераміки і раннього залізного віку. В урочищі Острівець, на підвищенні серед болота – поселення раннього залізного віку та давньоруського періоду ХІІ – ХІІІ століть, проводилися археологічні розкопки. В урочищі Берізки, півтори кілометри на схід від села, на пологому схилі берега болота – поселення раннього залізного віку.

Місто Ходорів

Місто Ходорів, гора Стінка – середньовічний монастир, палеолітична стоянка, знахідки викопних решток доісторичних тварин. Біля ставу – залишки замчища, біля церкви Козьми і Дам’яна – залишки міських укріплень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.