Гірські лижі в Харкові

Бугельний витяг

Бугельний витяг

Харківська область розміщується у північно-східній частині України, межує з Луганською, Донецькою, Полтавською та сумською областями, а в північно-східній частині проходить кордон з Росією. Харківська область відноситься до етнографічного регіону Слобожанщина. Не зважаючи на те, що територія Харківщини переважно рівнинна, невеликі пагорби дозволили тут створити багато можливостей для гірськолижного відпочинку.

Туризм в Харкові

Місто Харків займає друге місце в Україні за розміром та кількістю населення. Місто засноване у середині ХVІІ ст., хоч місто Донець, що розміщувалося на теренах сучасного Харкова, відоме ще з ХІІ ст. З 1835 року Харків був губернським центром. У 1919 – 1934 рр. місто було столицею Української радянської соціалістичної республіки. Зараз Харків важливий освітній центр України – у ньому лише державних ВУЗів майже 30, крім того є багато приватних.

Крісельні гірсколижні витяги

Крісельні гірсколижні витяги

В Харкові варто відвідати Свято-Покровський монастир (вул. Університетська, 8). У монастирі збереглася найстаріша споруда м. Харків – Покровський собор (1689 р.), у монастирі є архієрейський будинок початку ХІХ ст. Зараз діючий чоловічий монастир.

Будинок губернатора (кінець ХVІІІ ст., вул. Університетська, 16). Споруджений як будинок харківського губернатора, згодом став першим корпусом Харківського університету.

Благовіщенсьий кафедральний собор (спорудження завершилося у 1901 році, площа Карла Маркса, 1). У соборі зберігаються мощі Константинопольського Патріарха Афанасія, який жив у ХVІІ ст.

У Харкові навідатись на Площу Свободи, яка є найбільшою у Європі. Також варто відвідати Харківський державний зоопарк (утворений на початку ХХ ст., сад імені Т.Г. Шевченка). Окрім тварин і птахів тут можна оглянути чудовий тераріум з рибами і плазунами.

Дуже великий та інформативний Харківський історичний музей (вул. Університетська, 5, тел. (057) 731-20-94, 731-36-94. Виставкові зали розповідають про всі періоди історії Харківщини, є велика етнографічна збірка.

Гірськолижний відпочинок в Харкові

Харківський аерокосмічний університет «ХАІ»

Добирання – їхати по вул. Сумській (з центра) або по вул. Чкалова (із Салтовки), поворот в сторону гуртожитка, далі попри гуртожиток до пожежної частини, за гуртожитком – гірськолижний центр.

Зимовий відпочинок

Зимовий відпочинок

Траса біля Національного аерокосмічного університету “ХАІ” існує з 1982 року. Спортивний клуб “Віраж” разом з керівництвом університету створює тут гірськолижний центр з новими трасами та технічним оснащенням. Працює гірськолижна школа.

Схил довжиною 300 метрів (з різними перепадами висот, деякі ділянки проходять через ліс), працює бугельний витяг. На навчальній трасі працює бебіліфт, на дитячій горці – дитячий підйомник. Є траса для фрирайду довжиною 500 метрів (перепад висот 60 метрів). Є нічне освітлення, у гуртожитку працює прокат (лижі Rossignol, планується закупівля сноубордів, санок та сноутюбів), є кафе, туалет та роздягальня, тут можна домовитися про послуги інструктора. Біля трас є автостоянка на 100 автомобілів. У майбутньому планується використання снігових пушок для напилення трас.

Спортивний клуб “Віраж”

вул.Чкалова

тел. (057) 707-47-41

Гірськолижний курорт Альпійська долина

Гірськолижний центр «Альпійська долина» розміщується у селі Борова Змієвського району, у 17 км від Харкова. Добиратися автомобілем можна з Харкова по проспекту Гагаріна попри аеропорт на Зміїв до села Васищево. У Васищево – за церквою поворот праворуч. Далі – біля десяти кілометрів попри пансіонат «Васищево», хвойним лісом, за вказівниками «Гірськолижний центр». Електричкою добиратися до станції метро «Проспект Гагаріна», далі до залізничного вокзалу «Харків – Левада», потяги на Зміїв, Ізюм, Балаклею, Шебелинку, Савинці. Їхати біля однієї години до платформи «Боровська», далі – за вказівниками біля 10 хвилин пішки.

Гірськолижники

Гірськолижники

В Альпійській долині є два бугельні витяги, два спуски довжиною 400 метрів (перепад висот 70 метрів, ширина траси 25 – 40 метрів). Витяги паралельні, при недостатній загрузці один витяг виключають. Траса, що справа від витягів, більш полога, розрахована на початківців та лижників із середнім рівнем підготовки, ліва траса більш екстремальна, на ній катаються виключно досвічені лижники. Витяг піднімає лижників біля двох хвилин. Траси мають вечірнє освітлення, підйомник працює з 9 до 23 години. Є прокат лиж, сноубордів та сноутюбів. Є кафе та автостоянка, ремонт лиж, санна траса. У майбутньому планується відкриття гірськолижної школи. Сезон – з грудня до квітня, снігові пушки напилюють сніг навіть за відсутності природнього снігу. Альпійська долина розрахована на комфортне перебування 500 чоловік одночасно.

Цілорічно працює майданчик для гри у пейнтбол. Вона має площу 400 квадратних метри і розміщується біля пункту прокату лиж. Також є озеро, яке забезпечує водою снігові пушки, на ньому можна ловити рибу.

Харківська обл., Змієвський район (заїзд через Васищево), станція електрички Боровська

www.alpdol.narod.ru

+38 (050) 400-07-08

+38 (057) 758-20-92

+38 (057) 759-92-32 – пейнтбол

+38 (057) 749-01-42 – кінні прогулянки

+38 (097) 954-55-34 – кінні прогулянки

Робота гірськолижного центру

З понеділка по четвер 9.00 – 22.00

п’ятниця, субота 09.00 – 24.00

неділя 9.00 – 22.00

Харківська Швейцарія

Харківська Швейцарія віддавна користується популярністю у любителів зимового відпочинку. На власному автомобілі їхати по вул. Сумській з центральної частини міста чи по вул. Чкалова із Салтівки, потім по Білгородському шосе в сторону П’ятихаток до вказівника «База відпочинку Федовець», далі за вказівником «Лижна база Темп». База у семистах метрах від Білгородського шосе. Маршруткою або автобусом слід їхати до П’ятихаток.

Зимовий ліс

Зимовий ліс

Є два бугеля, а також крісельний австрійський витяг, піднімає лижників на вершину гори біля п’яти хвилин. Є дві траси довжиною по 300 метрів, перепад висот біля 70 метрів кожна. Одна траса із середнім нахилом 40 градусів, розрахована на більш досвічених лижників, інша траса більш полога, на ній катаються початківці. Також є санна траса із своїм підйомником. На лижних трасах є вечірнє освітлення. Є ратраки, однак снігових пушок немає, тому катання значною мірод залежить від погоди. Є прокат із лижами, сноубордами, сноублейдами та іншим гірськолижним спорядженням. Є кафе, яке зроблене на зразок карпатських колиб – із великим вогнищем посередині. Для тих, хто приїхав власним транспортом, є автостоянка на 200 автомобілів.

Харківська Швейцарія

(057) 754-83-03, 759-83-62

Лижна база “Темп”

Прокат гірських лиж

Прокат гірських лиж

Центр олімпійської підготовки, який базується на лижній базі «Темп». Добиратися, як до «Харківської Швейцарії», оскільки вона зовсім поряд. База спеціалізується на підготовці спорсменів на бігових лижах та сноубордах, однак зараз на північній стороні схилу біля «Харківської Швейцарії» створюються траси для гірськолижного спорту. Однак на даний час пропонуються тільки траси для бігових лиж – є три траси довжиною 2,5, 5 та 7 км. Траси проходять по різноманітній місцевості, можна кататися по лісі. Є дитяча лижна гірка. Є готе, кафе, сауна, прокат, сушка. Автостоянка розрахована на 30 автомобілів.

Лыжная база “Темп”

вул.Батумська, 16 (Лісопарк)

(057) 315-20-18

(057) 315-10-58

Лижна база «Анжер»

Зимовий відпочинок

Зимовий відпочинок

Три витяги – двомісний (слаломна траса), ще один двомісний (прогулянко-туристична траса), одномісний витяг (дитяча лижна гірка), ще один одномісний витяг (гірка для тюбінгу). Також є каток на 3000 квадратних метри. Є снігові пушки, ратрак, вечірнє освітлення (підсвітка трас, рухома ілюмінація, музичний супровід, підсвітка дерев). Працює прокат із лижами, тюбінгами, ковзанами та квадроциклами. Для відпочиваючих працює ресторан, два зимові кафе.

т. (057) 718-40-41

www.anger.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.