Екскурсія в Каїр – столицю Єгипту

Давньоєгипетські статуї біля Каїрського музею

Давньоєгипетські статуї біля Каїрського музею

Каїр стоїть на місці давньоєгипетської столиці Мемфіс, однак від цього стародавнього міста практично нічого не залишилося – декілька статуй та археологічні знахідки, які щороку знаходять під час будівельних робіт. Зате дуже відомий некрополь Мемфіса, найвідомішими пам’ятками якого є піраміди та сфінкс. В місті збереглися античні пам’ятки, зокрема римський акведук. Із середньовічних пам’яток найцікавіша фортеця Саладдіна, однак зазвичай цю цитадель показують оглядово, її відвідини входять у дводенну екскурсію.

Екскурсія в Каїр – столицю Єгипту

Місто Каїр

Бідні квартали міста Каїр

Бідні квартали міста Каїр

Місто Каїр є столицею Єгипту входить до числа найбільших міст світу. Його населення сягає 30 мільйонів жителів, це при тому, що населення Єгипту десять років тому складало 60 мільйонів, а в 2015 році – 90 мільйонів громадян. Масштаби міста такі великі, що багато єгиптян за все життя не бувають у всіх районах міста.

Перенаселеність Каїру призводить до великих пробок в місті. Рух транспорту рідко перевищує швидкість 30 кілометрів на годину. В місті прийнято не дотримуватися правил руху – на світлофори зважають рідко, віз, в який запряжений віслюк, може запросто перегородти центральну вулицю, виїжджаючи з другорядної вулиці. Однак через низьку швидкість аварії трапляються рідко.

Сучасні будинки єгипетської столиці

Сучасні будинки єгипетської столиці

Сказати, що Каїр є містом контрастів – це нічого не сказати. Більшість населення живуть у багатоповерхівках, однак багато бідних людей живуть на кладовищах, викинувши зі старих склепів кості похованих. Дощі випадають декілька разів на рік, температура повітря практично ніколи не опускається нижче 15 градусів, тому багато мешканців проживають у тимчасових приміщеннях та у спорудах, не пристосованих під житло.

Багатоповерхівки часто руйнуються, оскільки забудівельники у погоні за наживою часто будують більше поверхів, ніж вказано у документації. Крім того, стараються якомога довше не здавати будинок в експлуатацію (причому люди в ньому живуть), ведуть вигляд продовження будівництва, оскільки податки платять тільки за повністю готовий будинок.

Зарості папірусу

Зарості папірусу

В місті багато християн-коптів, однак більшість населення – мусульмани. Останнім часом в Каїрі часто трапляються безлади, різні демонстрації, під час яких від насильства часто страждають іноземці. Особливо потрібно бути обережним жінкам, яких єгиптяни-араби вважають військовою здобиччю ще з часів арабського завоювання Єгипту. Бажано зараз утриматися від поїздок до Каїру, хоча в 2015 році туристи їздили з Хургади і казали, що екскурсія проходила спокійно. В 2015 році вартість екскурсії в Каїр становила біля 150 доларів, відстань від Луксору – 550 кілометрів, дорога займає біля шести годин в одну сторону.

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський єгипетський музей

Каїрський музей дуже великий, на його відвідування екскурсоводи зазвичай дають три години, за цей час можна музей подивитися лишень поверхнево. Єгипетських старожитностей дуже багато, особливо цікаві зали з королівськими муміями (потрібно купувати окремий квиток) та золотими коштовностями фараонів (зал загальнодоступний).

Серед експонатів багато статуй єгипетських фараонів, серед яких особливо цікавими є статуї фараона Ехнатона, знайдені в спеціально спорудженій ним столиці Ахетатоні (сучасне поселення Амарна) та його дружини Нефертіті. Цікаво, що Тутанхамон, відомий багатою нерозграбованою гробницею, був сином або племінником Ехнатона.

В музеї можна купити буклети і книжки про Єгипет на багатьох мовах світу, у тому числі і на російській.

Пам'ятник французу Марієтту - організатору Департаменту старожитностей Єгипту

Пам’ятник французу Марієтту – організатору Департаменту старожитностей Єгипту

Екскурсія містом включає відвідини сувенірних, папірусних та парфумерних крамничок. Там хороші вироби, однак дешевше купувати з рук. Саме в Каїрі, якщо пощастить, можна з рук купити хороші і дешеві папіруси – навіть три штуки на долар. Завжди потрібно торгуватися, потрібно зважати, що іноді торг проходить дуже емоційно, можуть навіть тягнути за руки, якщо покупець не хоче купувати. У єгиптян є особливість – вони можуть кричати один на одного, навіть ображати, але до бійок практично ніколи не доходить, це досить стриманий народ (я не маю на увазі масові заворушення і винятки з правил, які трапляються).

Піраміди та сфінкс

Піраміда Хеопса в Каїрі

Піраміда Хеопса в Каїрі

Піраміди містяться на лівому березі Нілу. Колись цей стародавній некрополь Мемфіса містився далеко від Каїру, зараз же місто впритул наблизилося до цих чудес світу.

Піраміди заввишки майже 150 метрів, сторона має довжину понад 200 метрів. Для туристів призначена певна частина пірамід, де завжди людно. Піраміди огороджені, їх охороняють поліцейські, які за декілька фунтів із задоволенням вас сфотографують на фоні цих стародавніх могил. В піраміду Хефрена, яка є другою за висотою, можна зайти за окрему плату, однак там немає нічого особливого – потрібно довго йти тунелем до поховальної камери. Кажуть, там дуже важке повітря.

Піраміду можна обійти довкола. Причому з другого боку пірамід немає ні туристів ні поліцейських, тому можна дозволити собі трохи вилізти на піраміду і сфотографуватися. Однак це потрібно робити дуже обережно, оскільки сходження на ці гробниці заборонено і можна заплатити великий штраф.

Бідність в Єгипті можна побачити часто

Бідність в Єгипті можна побачити часто

Сфінкс досить красивий, у минулому він був розфарбований, і навіть зараз проглядаються сліди фарб. Біля пірамід і сфінкса можна покататися на верблюдах, однак це недешево і може бути непорозуміння з оплатою – домовляєшся за одну ціну, а після катання будуть просити більші гроші, до цього потрібно бути готовим. Також тут багато торговців сувенірами, ціни високі, але через те, що торгують з рук, можна торгуватися у декілька разів.

Єгипет красива країна, в ній живуть багато наших співвітчизників. Тільки у Хургаді постійно мешкають біля 50 тисяч жителів України та Росії. Однак життя в екзотичних країнах підходить не кожному. Все більше жителів інших країн обирають для життя Україну, яка, незважаючи на політичну і економічну нестабільність, залишається привабливою для життя і ведення бізнесу. Все більше іноземців щороку оформляють вид на жительство в Украине і залишаються жити в нашій чудовій країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.