Замок в селі Підкамінь

Палац, споруджений на замчищі

Палац, споруджений на замчищі

У селі Підкамінь Рогатинського району Івано-Франківської області був замок. Колись Підкамінь був містечком, можливо тут були міські укріплення.

Замкова гора

Замкова гора

Вперше Підкамінь згадується у 1440 році. У 1515 році Підкамінь отримав Магдебурзьке право. В місті був замок, який був зруйнований під час Другої світової війни. Замок був побудований на початку ХVI століття Фредеріком Гербуртом.

Під час воєн XVII століття замок був зруйнований. Деякий час фортеця простояла в руїнах, В ХVII і XVIII століттях Підкамінь належав Яблоновським.

Палац був споруджений у ХVIII столітті Яблоновським, він був оточений садом. Під час Першої світової війни інтер’єри були сильно пошкоджені, однак сам палац вцілів, в міжвоєнний час його відновили. У 1946 році палац спалили бійці УПА, після цього руїни розібрали на будівельний матеріал.

Замок на карті фон Міга 1782 року

Замок на карті фон Міга 1782 року

Якщо їхати з Рогатина до Бібрки, справа можна побачити пагорб, на якому росте ліс. Це і є замкова гора. Біля підніжжя замкового пагорба є озеро. Зберігся вал, який перерізає мис. В центральній частині валу була брама. Можливо, замок було споруджено на місці давньоруського городища мисового типу.Замок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.