Замок у селі Волосів

ФортецяУ селі Волосів Надвірнянського району Івано-Франківської області був замок. Можливо, Волосів у минулому був містечком, яке мало власні укріплення.

На околиці Волосова знайдено енеолітичні знаряддя праці (напевно, тут було поселення трипільської культури). Це поселення знаходиться на південно-західній околиці села, в урочищі Копани. Його розмір – 100 на 100 метрів.

Карта фон Міга

Карта фон Міга

На західній околиці села в урочищі Татарські могили є поселення карпатських курганів.

Ще одне поселення культури карпатських курганів (ІІ століття нашої ери), на якому пізніше жили слов’яни, розміщується в урочищі Лучки, його розмір – три гектари.

Перша згадка про село – 1443 рік. Волосів ще раз згадується у 1452 році. У 1515 році село спалили татари, через це шляхтич Бидловський, який орендував село, не заплатив податки.

Замок був споруджений на березі ріки Стримба в урочищі Мури. На місці фортеці є невеликий пагорб, який оточений ровами. Можливо, урочище називалось Мури через те, що замок мав муровані, тобто кам’яні стіни. В Івано-Франківські області було мало мурованих замків, більшість із них мали укріплення, що складалися з валів, ровів та дерев’яних стін. Однак неподалік – Карпати, в яких каменю багато, Пнівський замок, який був на відстані біля 20 кілометрів, складений з карпатського пісчаника, тому і волосівський замок міг бути мурованим (хоча б частково).

Карта 1861 - 1864 років

Карта 1861 – 1864 років

На карті фон Міга 1782 року на місці, де був замок, позначено дві муровані будівлі (будівлі із каменю або цегли фон Міг позначав червоним кольором). Видно паркан, яким ці будинки були оточені.

На карті 1861 – 1864 років на місці, де міг бути замок, позначені руїни.

До наших днів укріплення не дійшло, зараз на місці фортеці – невеликий пагорб, довкола якого прослідковуються рови.

У місті Бровари споруджується багато житлових комплексів для людей, які хочуть жити неподалік від Києва. Житловий комплекс Мавродиев парк в Броварах знаходиться неподалік від нового парку площею 4 гектари. Парк новий, однак основою його став сосновий ліс, дерева якого були збережені при створенні скверу. Біля парку є стоянка для автомобілів, дитячий майданчик. Місто Бровари знаходиться у 15 хвилинах їзди від станції метро Лісова. Цей населений пункт має сучасну інфраструктуру, водночас тут тихо, довкола міста – ліси.

2 коментарі до “Замок у селі Волосів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.