Музей історії Галича та центральна частина Крилоса

Митрополичі палати у Крилосі, тут музей історії Стародавнього Галича і галицької митрополії

Митрополичі палати у Крилосі, тут музей історії Стародавнього Галича і галицької митрополії

Головний музей Крилоса – музей історї Стародавнього Галича і галицької митрополії, який розміщений в митрополичих палатах. Крилос та околиці є музеєм під відкритим небом – ця галицька столиця містить багато історичних, археологічних, архітектурних та природніх пам’яток на площі біля 50 кілометрів – це стародавній Галич. Також в Крилосі є три музеї – Музей Галичиної могили, Музей історії Стародавнього Галича в митрополичих палатах, музей Народної архітектури під відкритим небом та музей Природи галицького національного парку. Ще музеї є неподалік в місті Галич – Музей галицького історичного заповідника, музей Караїмів, також музеєфікований храм святого Пантелеймона (колишній костел Святого Станіслава) в селі Шевченкове (колишнє село Святого Станіслава). Довкола музею в крилоських митрополичих палатах є багато цікавого – Галичина могила (яка теж перетворена в музей), Успенська церква (також деякі архітектурні деталі ХІІ століття відкриті для огляду), фундаменти Успенського собору, укріплення, великий сад та багато цікавого.

Музей історії Стародавнього Галича в митрополичих палатах

Кістяні знаряддя праці трипільської культури в крилоському музеї

Кістяні знаряддя праці трипільської культури в крилоському музеї

Митрополичі палати споруджені у 18 столітті з матеріалів монастиря святого Іллі, фундаменти храму якого знаходяться біля знаку Меч і рало (біля центральної дороги). Це був двоповерховий палац галицьких митрополитів, крім того, палац має великі підземелля. Деякі дослідники думають, що митрополичі палати споруджені на місці княжого палацу, хоча археологічно це не підтверджено. Поблизу палац на глибині біля трьох метрів знайшли фундамент кам’яної колони, десь тут був княжий палац, який ще не виявлено.

Екпозиція музею останнім часом дуже оновилася останнім часом – окрім того, що тут нові меблі і вітрини, тут багато нових експонатів.

Крилоський скарб в музеї Крилоса

Крилоський скарб в музеї Крилоса

Перший зал музею в митрополичих палатах – вироби кам’яного віку, мідного та бронзового. Другий зал – вироби галицьких ремісників давньоруського періоду, особливо цікавий крилоський скарб, який складається з мідної церковної тарілки – дискоса та срібних браслетів. Інші зали містять велику діораму Крилоса (макет Стародавнього Галича та околиць), давньоруька зброя та архітектурні елементи з Успенського собору, деякі камені містять сліди фресок.

На другому поверсі – музей галицької митрополії, тут ікони, статуї, які пов’язані із сакральним мистецтвом Галичини, є навіть оригінальний срібний жезл митрополита Андрея Шептицького.

Центральна частина Крилоса

Давньоруська зброя

Давньоруська зброя

Сусідній Успенський храм 16 століття теж є своєрідним музеєм – тут на стінах відкриті стародавні рельєфи, найцікавішим з яких є дракон, який випускає полум’я, ці архітектурні деталі взяли з Успенського собору 12 століття, фундаменти якого є поблизу.

Успенська церква оточена укріпленнями Успенського замку, які зараз відновлені. Якщо піти від Успенської церкви Крилосом на північ, натрапляєш на центральне княже торговисько, княжий замок Золотий тік, який є найвищою точкою у цій частині Крилоської гори та княже джерело, над яким зараз споруджено високу башту з колонами. Розвилка дороги, де шлях спускається до Підготоддя (нижньої частини Крилоса біля Лукви) показує місце, де стояли стародавні Німецькі ворота, від яких зараз нічого не залишилося.

Княже джерело в Крилосі

Княже джерело в Крилосі

Від Княжого джерела відкривається вид на долину Лімниці і Дністра, тут виділяється на горизонті храм Святого Пантелеймона ХІІ століття – найдавніший збережений храм Галичини.

Щоб подорожувати безтурботно, потрібно бути впевненим у тому, що вдома все гаразд. Фірма Нептун пропонує системи від протікання води, які подають сигнал у випадку підтоплення в квартирі чи приміщення. Це захистить майно від підмокання, а кошти від потреби сплачувати за ремонт сусідам.

Дерев'яний рельєф - Ісус, Понтій Пилат і римський воїн в крилоському музеї

Дерев’яний рельєф – Ісус, Понтій Пилат і римський воїн в крилоському музеї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.