Спортивна гімнастика – екстремальний спорт для дітей

Гімнастка на хореографічному виступі

Гімнастка на хореографічному виступі

Спортивна гімнастика – чудовий спорт для дітей. Чому для дітей? Тому, що на цей вид спорту беруть з раннього дитинства. І часто гімнастика залишається з дитиною все життя – якщо успішно займатися цим видом спорту, то ще до повноліття можна набратися здоров’я і життєвого досвіду.

Спортивна гімнастика – екстремальний спорт для дітей

Зі скількох років беруть дітей на спортивну гімнастику

Заняття на кільцях - одна з найважчих дисциплін для хлопців у спортивній гімнастиці

Заняття на кільцях – одна з найважчих дисциплін для хлопців у спортивній гімнастиці

Спортивна гімнастика – серйозний вид спорту, який вимагає виховання дитини змалку. Взагалі беруть на заняття з 5 років дівчаток і з 6 років хлопчиків. Але готовність до цього виду спорту визначається не віком, а розвитком дитини.

Наприклад, деякі діти швидко розвиваються і вже в три-чотири роки можуть самостійно підтягуватися на турніку. Як не дивно, але підтягування на турніку є визначальним в перший період займання гімнастикою – ця дисципліна входить до змагань з фізичної підготовки (у дівчаток до третього і другого юнацького розряду, хлопчики можуть проводити заняття з фізпідготовки і до майстра спорту).

Тобто дитину, яка психологічно і фізично готова, можуть взяти на спортивну гімнастику набагато раніше п’ятирічного віку. Також  можуть взяти дитину пізніше п’ятирічного віку – шість-сім років – це крайній термін для дівчаток без особливої підготовки. Можна займатися і з більш старшого віку, однак за умовою, що дитина активно займалася спортом і має хороші фізичні дані – витривалість, силу і хорошу розтяжку.

Раннє заняття гімнастикою має переваги – дитина звикається із спортом як своєю роллю в суспільстві, встигають полюбити труднощі. Крім того, діти гнучкі та мають природню розтяжку – вони без проблем вчаться робити мостик, складочку та ставати на шпагат. Також діти, які хочуть займатися, є дуже дисципліновані, оскільки в них немає такого психологічного бар’єру перед заняттями, які появляються в підлітковому віці, коли діти хочуть спілкування з однолітками, а не працювати в спортивному залі.

Переваги спортивної гімнастики

Заняття з дітьми у гімнастичній школі

Заняття з дітьми у гімнастичній школі

Спортивна гімнастика має багато переваг. По-перше, це дуже важкий вид спорту, він вимагає важкої роботи дитини протягом трьох – п’яти годин на день шість днів на тиждень. Такий темп занять привчає дитину до праці і дисципліни. Фактично діти швидко дорослішають і їм вже не цікаво спілкуватися з однолітками, вони часто знаходять друзів серед старших спортсменів на гімнастиці.

Серед переваг є те, що дитина гармонійно розвивається – в фізичному плані вона струнка і підтягнута, вміє багато вправ, які викликають заздрість в однолітків. Тому гімнасти вміють бути лідерами в колективі, легко знаходять спільну мову з іншими дітьми. В психологічному розвитку такі діти також мають зріст – постійні тривалі заняття і нестача часу для уроків призводить до того, що дитина стає організованішою і в неї менше часу йде на дурниці, вона може швидше зробити уроки. Якщо є допомога батьків, то дитина, яка багато часу приділяє спортивній гімнастиці, також цілком може бути відмінником в школі.

Гімнасти швидко завершують свою кар’єру – дівчатка в 16 – 18 років, а хлопчики, як правило, до двадцяти років. Фактично до шістнадцяти років дитина має майстра спорту і засвоєну професію, може починати спортивну кар’єру. Якщо гімнаст не бажає пов’язувати своє життя з гімнастикою, спортсмен легко знайде себе в інших видах спорту, танцях, оскільки спортивна гімнастика дає загальнофізичний розвиток, який включає силові вправи, розтяжку, координацію та хореографію. Гімнаст-чемпіон з високою імовірністю буде чемпіоном і в іншому виді спорту, організованість допоможе в іншій діяльності. Багато відомих циркових артистів починали свою діяльність саме з гімнастики.

Небезпеки спортивної гімнастики

Колода - найважчий гімнастичний снаряд для дівчаток

Колода – найважчий гімнастичний снаряд для дівчаток

Спортивна гімнастика – травматичний вид спорту. Якщо брати третій, другий та перший юнацький розряди – вони мають загальнорозвиваючий ефект, дитина набирається здоров’я не зважаючи на інтенсивність занять.

Якщо помірно займатися гімнастикою, виконуючи третій дорослий розряд, можна набути хорошої фізичної форми і зберегти здоров’я.

Спортивні розряди починаючи з другого дорослого – другий, перший дорослий, кандидат у майстри та майстер спорту містять багато вправ, через які можна серйозно травмуватися. Якщо займатися серйозно, прагнучи досягти високих результатів, фактично травми стають повсякденністю. І такі травми, як розтяжки, розриви зв’язок, навіть неускладнені переломи не є умовою відмови від занять – тренування здорових кінцівок і частин тіла продовжується.

Є навіть галузь медицини, яка називається спортивною медициною. Наприклад, емфізіоліс, перелом п’яточного відростка в звичайній медицині лікується тритижневою гіпсовою пов’язковою, в гімнастиці тренування можуть продовжуватися не зважаючи на травму.

Також розвиваються різні хронічні хвороби. Наприклад, остеохондропатія, коли в спортсмена дуже болять колінні суглоби, в гімнастиці звичне явище в підлітковому віці, коли фізичний розвиток дитини не встигає за зростаючими фізичними навантаженнями. Перерви у тренуваннях для лікувань таких травм – мінімальні, оскільки такі паузи призводять до падіння фізпідготовки.

На жаль, в спортивній гімнастиці є дуже серйозні травми, які навіть призводять до каліцтва. Тому гімнастика – це дуже великий ризик, на який потрібно зважати. При зайнятті таким небезпечним видом спорту потрібно максимально дотримуватися техніки безпеки. Це потрібно враховувати тренерам, спортсмену і батькам, які повинні втрутитися, якщо тренер занадто ризикує дитиною в угоду своїм тренерським амбіціям.

У всякому разі, якщо не бажаєте робити з дитини спортсмена, далі третього дорослого розряду займатися не варто. У будь-якому разі спортивна гімнастика – це спорт сильних, в якому залишаються тільки ті, хто надто любить це заняття, щоб зважати на травми.

Чому діти хочуть займатися спортивною гімнастикою

Спортивна гімнастика - це красиво

Спортивна гімнастика – це красиво

Якщо цей вид спорту такий небезпечний і важкий, чому деякі діти хочуть займатися гімнастикою? Причин декілька – це можливість з дитячих років відчувати себе дорослим. Діти можуть зробити те, що ні батьки, ні однолітки навіть уявити собі не можуть. Це можливість виділитися. Гімнастки  і гімнасти часто подорожують – їздять на змагання, в тому числі за кордон. Причому рідко поїздки здійснюються у присутності батьків, їде тренер із командою дітей.

Важливий фактор у занятті гімнастикою – бажання дитини бути успішною, за хороші успіхи її хвалять. Вправи екстремальні, заняття на брусах викликають відчуття справжнього польоту. Сальта, перевороти, батут – це те, про що мріє кожна дитина і не може собі позволити в іншій ситуації. Говорити про адреналінозалежність мабуть не варто, однак гострі відчуття гімнастам психологічно потрібні, їх вони отримують на спортивних снарядах.

Крім того, спортивна гімнастика – дуже видовищний спорт, можна сказати найбільш видовищний серед інших, особливо якщо це стосується дівчат – красиві костюми, макіяж, музика, неймовірні трюки – задля цього результату діти готові терпіти біль, строгість тренера, до крові стерті руки.

Із видовищності випливає затратність цього спорту. На початковому етапі, коли діти займаються на перших розрядах, особливих витрат спортивна гімнастика не має. Однак коли починаються серйозні змагання, потрібно тратитися на поїздки, дорогі гімнастичні тріко, постійно купувати магнезію (порошок для брусів). Як і інший вид спорту, для досягнення результату потрібно витрачатися.

Заняття спортом пов’язане з багатьма поїздками в інші міста, спортивні центри. Щоб зекономити на пальному, варто встановити гбо. Встановлення газу на авто – хороший вихід в умовах загального подорожання палива.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.