Археологія та стародавня історія Монастириського району

Палац графа Бадені у Коропці

Палац графа Бадені у Коропці

Монастириський район Тернопільської області розміщений на трасі Івано-Франківськ – Тернопіль. Ця давня дорога сприяла розвитку Монастириська, де був укріплений давньоруський монастир та середньовічний замок. У Коропці біля Дністра є городище. В районі багато поселень трипільської культури.

Археологія та стародавня історія Монастириського району

Село Бобрівники

Трипільські фігурки

Трипільські фігурки

Поселення трипільської культури поблизу Бобрівників, знайдено кераміку, уламок статуетки.

Село Велеснів

Трипільське поселення – на мисі правого берега ріки, довкола якого ріка Коропець, урочище Нагоринка. Виявлено житло та майстерня кременю, зібрано знаряддя, статуетки. Друге трипільське поселення – на правому березі ріки Коропець, в урочищі Левада. Проведено розвідку в 1971 році І.П.Геретою, який зібрав кераміку та крем’яні знаряддя.

Село Горигляди

Трипільська фігурка бичка

Трипільська фігурка бичка

В околицях Гориглядів – трипільське поселення.

Село Задарів

Римські монети.

Село Залісся

Трипільське поселення – на правому березі Коропця, урочище Левада, І.П.Герета в 1975 році виявив крім кераміки – шліфовану сокиру з опоки. Давньоруське городище розміщене на високій горі, в лісі Спас, два кілометри на південь від Залісся. Оточене з північного заходу і сходу трьома високими валами і глибокими ровами. Виявлено уламки давньоруського посуду. У 1967 та 1975 роках обстежив пам’тку І.П.Герета. Детальніше про Коропець – в статті Дністровський каньйон.

Селище міського типу Коропець

Дністровський каньйон у Монастириському районі

Дністровський каньйон у Монастириському районі

Трипільське постелення – за костелом на пагорбі, неподалік від кургану Ганова Могила. Давньоруське городище розміщене в селі й носить назву Городище. Воно має форму еліпса, подекуди збереглися сліди валів і ровів. Друге городище розміщене в лісі Замчиська, за чотири кілометра на північ від Коропця, зі сходу, півдня і заходу обмежене стрімкими схилами мису горба. Із півночі цей мис відділений від решти горба чотирма валами.

Село Красіїв

Скарб римських монет, до якого входила 281 монета від Нерона до Коммода.

Місто Монастириська

Монастириський замок (не зберігся) на місці тютюнової фабрики, укріплення міста, укріплений монастир на горі біля міста.

На відео Коропець та палац Графа Бадені

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.