Основні історичні, культурні та архітектурні пам’ятки Чернігова

Церква

П’ятницька церква

Історичні, культурні та архітектурні пам’ятки Чернігова – П’ятницька церква, садиба Глібова, військово-історичний музей, будинок В.Тарновського, Єлецький Успенський монастир, Спасо-Пребраженський собор, Іллінський монастир, Дитинець, курган “Чорна могила”, церква Святої Катерини, будино Чернігівського Колегіуму, Троїцький собор, Церква святих Михайла і Федора, Чернігівський історичний музей, Чернігівський художній музей, Шестовицьке городище.

Пам’ятки, які варто відвідати у Чернігові:

 1. П’ятницька церква – одна із найвидатніших пам’яток міста. Вона була споруджена наприкінці ХІІ – на початку ХІІІ століття.
 2. Садиба Глібова – знаходиться на вулиці Шевченка, 97. Багато років тому, у північній частині сучасного міста, над Десною, розміщувалося укріплене місто Гурчієв (перша писемна згадка – 1152 рік).
 3. Військово-історичний музей розміщується на місці колишнього Будинку Губернатора (вулиця Шевченка, 55А). Музей був заснований у 1985 році.
 4. Єлецький Успенський монастир у Чернігові заснований у середині ХІ століття. Розміщується на правому березі Десни, один кілометр від Дитинця.
 5. Спасо-Преображенский собор був княжою усипальницею.
 6. Чернігівський Іллінський монастир (Антонієві печери) – пам’ятка архітектури ХІ – ХІХ століть. Входить до складу Троїце-Іллінського монастиря, який розміщений на Болдиних горах.
 7. ФортецяЧернігівський Дитинець – укріплене городище, яке виникло наприкінці VII століття на верхньому плато правого берега ріки Десна. Це був князівський замок, тут були адміністративні споруди Чернігівського князівства.
 8. Курган «Чорна могила» розміщений у місті Чернігів біля Єлецького монастиря. За легендою, тут був похований засновник міста – князь Чорний. Археологи виявили в Чорній могилі багате давньоруське поховання.
 9. Катерининська церква розміщується на протилежному від дитинця пагорбі.
 10. Споруда Чернігівського колегіуму колись входила до складу Борисоглібського монастиря. Спершу це була резиденція чернігівських єпископів, потім тут розмістився вищий навчальний заклад.
 11. Троїцький собор розміщується на високому пагорбі в західній частині міста. Входить до складу Троїце-Іллінського монастиря, який був споруджений наприкінці ХVII – у першій половині ХVIII століть.
 12. Церква святих Михайла і Федора розміщена на території колишньої садиби чернігівського козацького полковника, який став гетьманом України Павла Полуботка.
 13. Чернігівський історичний музей імені В.Тарновського розміщується у Будинку губернатора, який був споруджений у 1804 – 1820 роках
 14. Чернігівський обласний художній музей заснований у 1983 році. Розміщується на Валу, на території стародавнього Дитинця, у будинку колишньої жіночої гімназії (пам’ятка архітектури ХІХ століття).
 15. Шестовицьке городище – археологічний комплекс, розміщений на правому березі ріки Десна біля села Шестовиця в урочищі Коровель. Відстань від Чернігова – 12 кілометрів.

Чернігівськиий Отель RIVERSIDE розміщується неподалік від центру міста. Готель розміщується на відстані 80 метрів від ріки Десна. В готелі можна взяти велосипед напрокат здійснити велопрогулянку історичними місцями Чернігова.

Храм

Церква святої Катерини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.