Де і як торгуватися у Єгипті

БазарВ Єгипті потрібно торгуватися – це місцева традиція і можливість зекономити. Торгуватися в різних місцях потрібно по-різному – в магазинах, на базарі, у продавців сувенірів.

Традиція обговорювати ціну

ПродуктиТрадиція торгу утворилася через велику кількість торгівців, коли покупець приходить рідко, і на ньому намагаються заробити не за рахунок продажу великої кількості товару, а за рахунок того, що товар пропонуєтся із великою націнкою. Єгиптяни люблять поговорити, торг для них – це можливість поспілкуватися.

Торгуватися можна на базарах і в магазинах, якщо на ціннику не вказана фіксована ціна. Якщо ціна вказана, торгуватися не можна. Також ціну потрібно обговорювати до надання послуги, наприклад до поїздки на таксі, до лікування лікаря. Після того, як ви скористалися послугою, торгуватися буде дуже важко, якщо взагалі можливо.

В магазинах, щоб ціна не була занадто високою, краще відмовитися від напою, який безплатно пропонують покупцям, а також товар не можна брати в руки, оскільки вважається, що якщо взяти річ в руки, ти зобов’язаний купити, а якщо зобов’язаний, то навіщо сильно знижувати ціну.

Як купувати

ТоргівляНа великих базарах ціни нижчі, ніж на маленьких базарчиках, найвищі ціни на лотках, які встановлюють біля готелів. Для того, щоб купити річ або продукти недорого, потрібно знати дві ціни – для місцевих жителів та туристів. Ціну можна дізнатися в екскурсоводів.

Якщо знати реальну ціну, то, купуючи в місцях, де більш високі ціни, ви зможете завжди сторгуватися. В магазинах, куди вас заводить екскурсовод, ціни завжди будуть вищими. Однак і там можна поторгуватися.

Найнижчі ціни – у торгівців, які підходять до автобусів на ексурсіях. Наприклад, алебастрову статуетку в Хургаді можна купити за 5 доларів. В Луксорі біля колосів Мемнона вона коштує три долара, однак сторгуватися можна і за один долар – люди тут небагаті, для них і долар – великі гроші. Потрібно мати біля себе дрібні гроші, оскільки здачі можуть і не дати. Якщо у вас крупна купюра, можна набрати більше товару, однак на здачу бажано не розраховувати.

Намагайтеся під час торгу жартувати, торг – це не тільки можливість зекономити, а й можливість поспілкуватися з місцевими жителями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.