Як вибрати сонячну батарею

ОбладнанняСонячні батареї – це можливість мати в дома джерело електроенергії. Принцип роботи соняшних батарей, види, як вибрати, переваги та недоліки.

Принцип роботи

Принцип роботи:

 • дві пластини із кремнію вкриті речовинами з різними типами провідності;
 • при потраплянні світла на одну з пластин з’являються вільні електрони, які рухаються на “вільні місця” іншої пластини, тобто виникає електричний струм;
 • струм по мідних провідниках надходить в домашню електричну мережу.

Електростанція

Види

Найбільш поширеними є три види кремневих сонячних батарей:

 1. Монокристалічні. Їх легко впізнати за зовнішнім виглядом: це панелі зі скошеними кутами. Фотоелементи квадратної форми мають чорний колір і повернуті в одну сторону. Коефіцієнт корисної дії досить високий – від 15 до 25 відсотків. Такі панелі завжди повинні бути повернутими лицьовим боком до сонця. Якщо день хмарний, на світанку або на заході сонця потужність буде мінімальною.
 2. Полікристалічні батареї. Квадратні пластини темно-синього кольору, іноді із вкрапленнями кристалів кремнію. У порівнянні з монокристалічними мають більшу площу і підходять для установки на великих поверхнях. Коефіцієнт корисною дії нижчий – від 12 до 15 відсотків. Полікристалічні батареї можуть працювати у хмарний день.
 3. Аморфні кремнієві батареї.  Цей вид батарей дешевший за попередні. Кожна панель подібна на плівку із синіми фотоелементами. Коефіцієнт корисної дії у них невеликий – біля 6 відсотків. Кремнієві шари, які нанесені з допомогою напилення, швидко прогорають під сонячним промінням. Перевагою цих фотоелементів є те, що вони добре поглинають розсіяне світло та інфрачервоні промені, тому їх можна встановлювати у тих місцевостях, де часто буває хмарно.

Будинок

Що входить у комплект

У комплект входить:

 1. Панелі. Їх кількість, вид и типи з’єднання можуть бути різними у залежності від того, з якою метою батареї встановлюють.
 2. Акумулятори. Потрібні для накопичення сонячної енергії.
 3. Інветор. Перетворює постійний струм у змінний, який живить електричні мережі всередині приміщення.
 4. Контролер заряду акумуляторних батарей. Цей елемент розміщений між акумулятором та панелями. Він потрібен для того, щоби напруга на інверторі була стабільною.
 5. Автомати, роз’єми, дроти, кріплення.

Монтаж

Що можна підключити

Сонячні батареї купують користувачі, які турбуються про екологію. Хтось хоче зекономити кошти. Інші користувачі хочуть забезпечити свій будинок надійним автономним джерелом енергії, щоб не залежити від централізованого електропостачання.

Перед установкою комплекту сонячних батарей варто задуматися, на що буде використовуватися електрика. Потужність буває різною, і розраховувати її потрібно виходячи з того, скільки електрики споживає домашня техніка. Звичайний комплект батарей (600 Вт) зможе одночасно живити:

 • 4 енергозберігаючі лампочки;
 • холодильник з енергоспоживанням класу “А”;
 • телевізор або насос для поливу городу і ще один малопотужнй прилад.

Звичайно, якщо у домі стоїть сонячна електростанція 10 квт, можна включати набагато більше електричних приладів. Кількість енергії, яку споживає квартира або будинок, легко порахувати – потужність написана на будь-якому електричому приладі.

Екологія

Особливості

На що потрібно звернути увагу при виборі сонячних батарей:

 1. Потужність. Це, мабуть, найважливіший критерій вибору. Чим більша потужність, тим більше електроприладів і тим потужніші електроприлади можна включати.
 2. Час автономної роботи. Чим більша ємність акумулятора, тим більше енергії можна накопичити на випадок хмарних днів.
 3. Природні фактори. Хмарна, дощова погода не дає батареям працювати ефективно. Взимку енергія накопичитися не встигає. Вночі також електроенергія не накопичується.
 4. Очікуване навантаження на електромережу.
 5. Клас працездатності (найкраще обрати клас А, він більш довговічний).
 6. Виробник. Бажано обирати надійного виробника, а також фірму, яка встановлює “під ключ” та забезпечує гарантію.

Ферма

Переваги і недоліки

Переваги:

 • можливість мати автономне джерело електроенергії;
 • економія на рахунках за світло;
 • довговічність і надійність;
 • турбота про екологію.

Недоліки:

 • висока вартість;
 • залежність від погоди, часу доби і пори року;
 • ризик придбати неякісний товар, також сонячні батареї можуть неякісно встановити;
 • при невірній установці можливі перепади напруги, від яких може перегоріти домашня техніка.

Природа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *