Замок у селі Задеревач

Замок на карті фон Міга 1782 року

Замок на карті фон Міга 1782 року

У селі Задеревач Стрийського району Львівської області був замок. Зараз на місці замку – кладовище. Село Задеревач знаходиться у 75 кілометрах на південь від Львова, у 14 кілометрах від міста Стрий.

Перша згадка про село – 1378 рік, Задеревач подарувала угорська і польська королева Єлизавета Данилові Дажбоговичові з монастирем та двором. В першій половині ХVII століття власниками села були Цєцішовські.

Карта 1861 - 1864 років

Карта 1861 – 1864 років

На місці замку знаходиться цвинтар. Кладовище утворилося на замчищі після Другої світової війни. З південної сторони перед валом є дамба яка утворювала ставок (зараз ставка немає), по цій дамбі проходить дорога. Вал добре зберігся зі східного та північного боку. З півдня та заходу валу немає, можливо вал був, але він знищений. Можливо, вали з південного та західного боку були незначними, оскільки з цього боку доступ до замку утруднювало болото, яке було за межами дамби озера.

На карті фон Міга 1782 року добре видно замчище. Замок був квадратним, оточений валом, башти на плані не позначені. На внутрішньому дворі біля південного валу позначений мурований замковий палац. Довкола замку – штучне озеро. В’їзд був зі східного боку по мосту. Надбрамна башта не позначена. На північ від замчища були два невеликих озера. На південь від замку є невеликий парк.

На австрійській карті 1861 – 1864 років позначене замчище та озеро, парку вже не було. Уздовж східного та південного краю озера позначена дамба, яка формувала озеро. У центрі замчища палацу не було. Міст також не позначений. На карті 1869 – 1887 років є замчище та дамба.

ЗамчищеПісля Другої світової війни на місці замку утворилося кладовище. З південно-східного боку спорудили колгосп. Замчище має форму п’ятикутника зі стронами (починаємо із західного валу і далі по годинниковій стрілці) 70 на 85 на 70 на 45 на 45 метрів. Вал має висоту від 2 до 4 метрів. Замчище оточує пустир, на місці якого колись було озеро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.