Як вибрати сантехніку

ЗмішувачКрани, раковини, ванни міняють рідко, тому слід брати якісні вироби. Не варто економити на змішувачах оскільки дешеві вироби можуть текти, під тиском води може вирвати кран, житло може залити водою.

Матеріал

Для виготовлення сантехніки застосовують різні матеріали, які відрізняються властивостями:

 1. Кераміка (фарфор та фаянс). Найбільш розповсюджений матеріал. Виробляється з екологічно чистої сировини. Керамічні вироби міцні, їх лекго 
 2. Чавунні ванни не ржавіють, міцні, добре зберігають тепло.
 3. Стальні вироби мають невелику масу і невисоку ціну. Ванна із сталі може прогинатися, сталь погано зберігає тепло.
 4. Акрилові вироби мають різну якість, товщину стінки, кількість шарів армування. Чим товстіші стінки виробу і чим більше шарів акрилу, тим краще. Кількість шарів можна подивитися на бортику (вони виглядають як річні кільця у дерева). Ванни з акрилу легко переносять удари і падіння важких металевих предметів. Якщо виникають тріщини (а таке відбувається рідко), їх легко заклеїти.

Кімната

Корисні поради

Подивіться на комплектацію поставки. Поцікавтеся, що входить у комплект поставки виробу – деталі для кріплення, сифони. Для більшості умивальників іноземного виробництва сифони вітчизняного виробництва не підходять. Також подивіться на цілісність покриття. Чи не має на поверхності виробу подряпин, сколів, ушкоджень.

При покупці умивальника:

 • врахуйте, що при покупці умивальника змішувач підбирається під нього, так що спершу подумайте, який повинен бути у вас кран, а вже потім купуйте раковину;
 • раковини виробляють з фарфору та фаянсу, краще обирати фарфорові вироби, оскільки у них менш пориста поверхня і він менше забруднюється;
 • купуйте раковини із захистом від переповнення водою, щоб вода не потрапила до квартири, якщо заб’ється злив.

При покупці ванни:

 1. Найкращі ванни з акрилу, однак вони досить дорогі. Акрил дуже міцний і менше забруднюється, ніж металеві вироби. Також хороші чавунні ванни, однак слід враховувати, що вони досить дорогі.
 2. Якщо хочете купити залізну ванну, подивіться, чи стінки не надто тонкі (вони не повинні гнутися від легкого натискання).
 3. Якщо в ванній мало місця, можливо варто купити кутову фігурну ванну.

Корисні поради з покупки унітазу можете прочитати здесь

Меблі

Безпека

Як правило, підлога ванної кімнати вкрита кафельною плиткою, яка при потраплянні води стає слизькою. Ванна емальована, це покриття не стирається протягом десятків років і є дуже слизьким.

Що робити, щоб не ковзати:

 1. Щоб зробити ванну і підлогу в ній менш слизькою, потрібні спеціальні килимки, які повинні бути на гумовій основі, інакше в них почнуть розмножуватися мікроби. Для ванної є спеціальні килимки із присосками. Також до дна ванної можна прикріпити спеціальну протисковзку аплікацію.
 2. Поверхню самої ванної можна вкрити акрилом – це збільшить довговічність покриття і зменшить ковзання.
 3. На підлогу краще ставити не кафельну плитку, а керамо-граніт, він не такий слизький, навіть якщо його намочити водою.

Керамічна плитка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.