Середньовічна історія білоруського села Кричів

ГусариКричів – білоруське місто у Мстиславському воєводстві Великого князіства Литовського. Деякий час Кричів був сотенним містечком Білоруського козацького полку. Кричів розміщується на березі ріки Сож (ліва притока Дніпра).

Кричів вже існував в ХІІІ столітті, входив до складу Мстиславського удільного князівства, яке було частиною Смоленського князівства. У ХIV столітті Мстиславське князівство увійшло до складу Великого князівства Литовського. У 1566 році було створено Мстиславське воєводство, до складу якого входив Кричів.

У 1633 році польський король Владислав Ваза надав місту Магдебурзьке право.

У 1655 році під час походу Івана Золотаренка на Могилів козаки захопили місто і Кричів став сотенним козацьким містечком.

Місто згадується 12 лютого 1656 року як таке, яке є під владою козаків у листі Богдана Хмельницького до московського воєводи у Могилеві князя Івана Рєпніна. З припиненням у 1659 році існування Білоруського козацького полку Кричівська соня припинила існувати.

У грудні 1660 року Кричів захопило військо стародубського полковника Петра Рославця. У 1661 році Кричів відвоювали литовські війська.

З кричева походить рід козацького полковника Михайла Кричевського. Тепер Кричів – районне місто Могиліської області Білорусії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *