Стогівська група

ПрикрасиСтогівська група – енеолітична група археологічних пам’яток середньостогівської культурно-історичної області. Виділена як фаза давньоямної археологічної культури В.М.Даниленком. Ареал: Степове Подніпров’я. Середньостогівська група названа за поселенням на острові Середній Стіг (місто Запоріжжя). Датується другою половиною IV тисячоліття до нашої ери. Сформувалася на основі скелянської культури при участі азово-дніпровського і києво-черкаського населення. Поселення: другий шар Середнього Стогу, Кодачок.

Кераміка виготовлена з глини з домішками черепашки. Поширені плоскодонні горщики з максимальним розширенням у верхній частині тулуба з жолобчастим високим вінцем, край якого зрізано досередини. Орнамент: довгі гребінцеві відбитки, перевитий шнур, гусенички, поодинокі наколи та прокреслені лінії. На зріз вінець наносяться гребінцеві відбитки.

Кременевий інвентар вивчено погано через багатошаровість поселення. Трапляються двобічно оброблені наконечники підтрикутної форми з увігнутою, рідше прямою основою. Поховальний обряд (Огрінський грунтовий могильник): трупопокладення скорчено на спині; так звані розчленовані поховання. Кістяки орієнтовані переважно у східному та північному напрямках. Частина з них пофарбована вохрою і мала інвентар: крем’яні вироби, кістяні намистини, кістки тварин, посуд, серед якого є імпортний трипільський посуд.

Основа господарства: скотарство і мисливство. Також представники стогівської групи займалися збиральництвом та рибальством. Сусідні культури: квітнянська, дереївська, нижньомихайлівська, томашівсько-сушківська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *