Фоторепортаж з фестивалю в Галичі Сальви лицарській звитязі

Єдина діюча гармата на фестивалі в Галичі - вона постійно стріляла

Єдина діюча гармата на фестивалі в Галичі – вона постійно стріляла

23 серпня на день прапора в місті Галич відбувся фестиваль гармат Сальви лицарській звитязі. Галич – давня столиця, однак зараз це доволі провінційне містечко. Що могло відбутися у місті з населенням чотири тисячі чоловік? Читайте фотозвіт.

Фоторепортаж з фестивалю в Галичі Сальви лицарській звитязі

По дорозі в Галич – тварини галицького зоопарку

Олень в зоопарку галицького лісництва

Олень в зоопарку галицького лісництва

Галицький зоопарк міститься не в самому місті, а ближче до Крилоса. Він на дорозі Івано-Франківськ – Галич. Тут було доволі людно, у цій відпочинковій зоні було багато сімей, які з дітьми виїхали на пікнік і оглядали тварин у вольєрах і експозицію зоопарку. Значить, не всім цікаво бути на фестивалі, багато хочуть простого тихого сімейного відпочинку. Люди зараз важко працюють, можна і це зрозуміти. Ми відвідали це місце, заплативши декілька десятків гривень за білети.

Тут були олені, козуля, лисиці, тварини які живуть у цій місцевості. Однак були і екзотичні птахи – попугаї, китайські куріпки, хотілося б щоб тут були якійсь плазуни, наприклад крокодил або комодский дракон, однак думаю це в майбутньому.

Фестиваль на замковій горі у Галичі, фото

Частокіл із баштою-дзвінницею на стародавньому валу  в Галичі

Частокіл із баштою-дзвінницею на стародавньому валу в Галичі

Замкова гора у місті Галич – це частина Галич гори, підвищення, яке іде від ріки Лімниця через ріку Лукву уздовж ріки Дністер. Фактично Галич гора – це великий півострів, який огинають ріки. Укріплення на горі в Галичі сягають часів фракійського гальштату, однак фортеця як замок тут була споруджена в давньоруський час. В польсько-литовську добу тут було споруджено кам’яне укріплення. Однак рельєф дозволив також спорудити частокіл на передзамковій території. Це вловили реставратори і відновили частокіл на території перед замков, поставивши по середині дзвінницю ХІХ століття як сторожову вежу. Це те, що з нового зробили біля галицького замку.

І в руїнах галицький замок доволі грізний

І в руїнах галицький замок доволі грізний

Сам замок відреставрували біля 10 років тому, з тих пір відновлена тільки одна вежа, яка постійно закрита і частина стіни. Однак руїни дуже вражають – на високій горі з видом на долину Лімниці, Лукви і Дністра. Перед відреставрованою стіною – глибочезний рів глибиною до 20 метрів.

Сам фестиваль доволі провінційний. На замковій горі розмістилися продавці сувенірів, були різноманітні розваги – катання на веломобілях, на поні, цікава розвага – провисіти на турніку дві хвилини – приз 200 гривень. Однак це нікому не вдавалося, оскільки штанга турніка крутилася на підшипнику.

Хочеться сказати, що було дуже багатолюдно. Приїхали люди не тільки з Галицького району, а й з Івано-Франківська. Це досить дивно, оскільки фестиваль не був розрекламований.

На замковій горі дуже хороша концертна площадка – невеличкий природній амфітеатр дає чудовий огляд сцени та добру акустику, це місце одне з найкращих для невеликих концертів в Івано-Франківській області. До речі, що відбувалося в Івано-Франківську в цей день, можете почитати тут.

Розпочався фестиваль в 12 годині. Можливо і були якійсь лицарські бої, які обіцяли, але я їх не бачив. Зрозуміло, всі реконструктори поїхали на фестиваль у Меджибіж.

Однак концерт був хороший – танцювали, співали, закривав концерт біля 17 години спів дівочого гурту Дуліби.

 Гармати на фестивалі на замковій горі

Гармати на замковій горі. Вони різних типів, однак зорблені з гіпсу

Гармати на замковій горі. Вони різних типів, однак зорблені з гіпсу

Фестиваль називається гарматним, оскільки на ньому були представлені різні види гармат. Був столик з різними набоями і видами зброї. За ним люди у козацькому одязі розповідали про історію вогнепальної зброї, показували кулі і ядра різного типу. Тут була єдина діюча гармата, яка стріляла холостими зарядами. Причому постріли відбувалися постійно, що дратувало людей, які хотіли спокою, але подобалося молоді. Паперові набої розміром з велику пляшку були у великій кількості у спеціальному ящику.

Інші гармати були біля замкової стіни і відреставрованої вежі. Вони виглядали як справжні, однак були зроблені з гіпсу (чи цементу, навіть і не знаю). Однак це було улюблене місце для фотографування, бажаючі зробити фото біля гармат навіть зробили невелику чергу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *