Підкарпатська культура шнурової кераміки

Культура шнурової кераміки

Культура шнурової кераміки

Підкарпатська культура шнурової кераміки – одна з культур шнурової кераміки раннього періоду бронзового віку. Виділена І.К.Свєшніковим. У межах України поширена у північному і північно-східному Передкарпатті й у Поділлі, де виділяються дві локальних групи: верхньодністровська та подільська.

Підкарпатська культура шнурової кераміки

Поселення підкарпатської культури

Датується підкарпатська культура ХІХ – ХVI століттями до нашої ери. Основні поселення – Корчівка, Гончарівка в Львівській області, Стожок, Антонівці, Бережі Тернопільської області, Бовшів Івано-Франківської області. Поселення вивчені погано, грунтовно досліджувалися лишень дві пастуші стоянки біля села Кавське Львівської області. Розміщуються поселення на берегових схилах

Могили шнурової культури в Галичині

Матеріальна культура шнурової кераміки

Матеріальна культура шнурової кераміки

Могильники на відміну від поселень розміщуються на підвищеннях, іноді у заплавах річок. Курганні могильники складаються з кількох (до 20) насипів діаметром 7 – 30 метрів, заввишки від тридцяти сантиметрів (такий важко і помітити) до трьох метрів. Найбільша кількість курганів – вісім розкопана біля села Баличі. Кургани мали від 1 до 4 скорчених поховань у прямокутних ямах. Виняток – могильник у селі Баличі з випростаним положенням небіжчиків.

У курганах біля Русилова Львівської області та Буглова Тернопільської області зафіксований звичай розчленування кістяків, вторинне поховання, а у Колоколиі Івано-Франківської області – відкрито поховання підкарпатської культури з трупоспаленням. У деяких курганах (біля сіл Колпець, Висоцьке, Гвоздець) простежені залишки дерев’яних конструкцій, а на давньому горизонті – сліди вогнищ, на дні могильних ям – червона вохра.

До характерної ознаки подільської групи підкарпатської культури відносяться грунтові поховання скорчених кістяків у гробницях з кам’янихплит (Кошилівці, Берем’яни, Попівці, Стрілче, Студениця). Інвентар грунтових поховань не відрізняється від інвентаря підкурганних.

Матеріальна культура підкарпатської культури

Провідними формами кераміки є иліндричні келихи, черпаки, амфорки з двома або чотирма вушками, миски, дворучні вази, прикрашені відбитками шнура. Кременеві вироби представлені лінзоподібними у розрізі сокирами, ножами на відщепах, листоподібним вістрями до списів, трикутними і сереподібними вістрями до стріл.

Відносно невелику групу знахідок становлять мідні знаряддя праці (клиноподібні та вислообушні сокири) і предмети озброєння (кинджали). Металеві прикраси представлені дротяними браслетами і перстенями, скроневими кільцями та золотою підвіскою. Питання господарства племен підкарпатської культури не розроблені. Матеріали поховань підтверджують існування у цих племен землеробства і скотарства.

Зараз дуже популярно отримувати освіту за кордоном. Для отримання сертифікату на знання мови потрібно здати тест IELTS. Вивчити английский подготовка к ielts, не так вже й складно, якщо обрати спеціалізовані курси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *