Городище в селі Зарічани

ГородищеУ селі Зарічани Житомирського району Житомирської області є давньоруське городище. Село Зарічани знаходяться навпроти міста Житомир, на протилежному боці ріки Тетерів.

Городище розміщене в урочищі Замчисько, займає мис правого берега ріки Тетерів. Розміри – 30 на 80 метрів, площа – 0,2 гектари. З напільного боку зберігся розораний вал. В 20-і роки ХХ століття укріплення обстежив С.С.Гамченко, який вказував, що городище мало подвійу лінію валів та ровів. В 1973 році городище обстежив М.П.Кучера, який зібрав давньоруську кераміку ХІІ – ХІІІ століть на території городища, також давньоруська кераміка була виявлена за межами укріплень, з напільного боку городища. Невелика частина кераміки датується ранньозалізним віком. Ця інформація є у книзі Б.А.Звіздецького “Городища ІХ – ХІІІ століть на території літописних древлян” (2008).

Городище розміщене у 200 метрах на північ від північно-західної околиці села, розмір – 60 на 100 метрів. З півночі обмежене крутим схилом річки, а з південного заходу – глибокою балкою. З напільного боку – залишки сильно розораного валу. Добре видно в’їзд до дитинця, рів до двох метрів завглибшки. Збереглися вали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.