Фортеця міста Бахмут

Макет фортеці

Макет фортеці

У місті Бахмут (колишня назва міста – Артемівськ) була фортеця, яка була заснована в ХVI столітті російським урядом. Місто заснували в XVII столітті слобідські козаки та донські.

В 1571 році під час правління Іоанна ІV Васильовича виникла фортеця, так звана “дозорна вежа”. Фортецю охороняли рильські та путивльські “черкаси” (козаки) та “сини боярські”. Ця фортеця стала містом за часів Петра І, мешканцями були слобідські та донські козаки.

ФортецяВ 40-х роках ХVII століття козак Семен Бірюков почав “варити” сіль. У 1696 – 1697 роках татари зруйунвали Тор, де також добували сіль і до Бахмату переїхало багато жителів Тора, які врятувалися від татар. Через те, що видобування солі приносило значні прибутки, в Бахмуті виникали конфлікти між ізюмськими та донськими козаками. Під час повстання Булавіна 1717 – 1708 років до Бахмуту приходить біля однієї тисячі запорізьких козаків.

У 1768 році місто взяло в облогу десятитисячне військо Калги-Гірея, гарнізон фортеці на чолі з полковником Юхимом Кутейниковим відбив цей напад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.