В Ємільчинському районі Житомирської області городища були у селах Бараші, Велика Глумча, Великий Яблунець.
Село Андрієвичі
Зміст
Поселення доби бронзи, давньоруського часу, ХV – ХVІ століть Андрієвичі 1 – за 50 метрів на північний захід від автодороги, за 750 метрів на південний захід від мосту через ріку Уборть, за два кілометри на захід від села.
Село Бараші
Поселення ранніх слов’ян, давньоруське городище, яке було замком у ХVI – ХVIII століть – у центрі сучасного села, займає невисокий до шести метрів у висоту останець у заплаві правого берега ріки Уж. Майданчик у плані прямокутний, розмірами 90 на 80 метрів. Площа біля 0,6 гектарів. В’їзд знаховся у південній частині. На краю майданчика збереглися залишки невеликого валу. На території городища – декілька будівель та городи. Раніше тут був костел.
Село Бастова Рудня
Поселення давньоруського часу та ХVI – ХVII століть Бастова Рудня 1 – за 1770 метрів на південний захід від школи, на підвищенні правого берега ріки Бастова.
Поселення давньоруського часу, ХVII – ХVIII століть Бастова Рудня 2 – за 440 метрів на південь від села Бастова Рудня, за 420 метрів на захід від дороги Бастова Рудня – Бараші.
Село Велика Глумча
Селище Х століття – на південь від села, серед боліт на невеликому підвищенні, в урочищі Окоп, розмрі – 80 на 60 метрів.
В ХІХ столітті згадується п’ять городищ – три на території села, одне – на острові серед боліт в урочищі Окоп, одне – в урочищі Ситно.
Поселення давньоруського часу, ХV – ХVІІІ сотліть – на східній околиці села на лівому березі рік Бродок було знайдено два неукріплених селища – поселення з матеріалами ХІІ століття і поселення з матеріалами другої половини ХІІІ – початку ХIV століття і кінця ХV – ХVIII століть.
Село Великий Яблунець
За даними ХІХ століть у двох кілометрах від села Яблонець, в напрямку до села Нараївки, на березі болота розміщено кругле городище, 180 метрів у периметрі, воно сучасними розвідками не виявлено.
Село Горбове
Поселення доби бронзи, ранньозалізного віку, черняхівської культури Горбове 2 – на північно-східній околиці східної частини села Горбове, на правому березі каналізованого струмка одного з правих витоків (допливів) ріки Теліна – правої притоки ріки Уборть. Поселення займає невисокий мис, із сходу та півдня обмежений руслом струмка, який у тому місці повертає із півночі на захід, а із заходу – заболоченою угловиною. Розвідана площа пам’ятки становить 0,98 гектарів.
Поселення доби бронзи, ранньозалізного віку, черняхівської культури Горбове 1 – неподалік від поселення Горбове 2, в 200 метрах на північний захід, на незначному підвищенні, оточеному слабко дренованому зволоженими пониженнями. Розвідана площа становить 1,94 гектари.
Село Кам’янка
Поселення давньоруського часу Селище 10 – 11 століть розміщено біля села (південно-західна околиця села), на мисі струмка, який впадає в ріку Уж (лівий берег). Берег підвищується над заплавою на п’ять метрів. Мис похило спускається до ріки, підвищуючись на 2,5 – 3 метри. Розміри – 100 на 150 метрів.
Стоянка палеоліту та мезоліту – на південно-східній околиці села, на правому березі ріки Уж.
Поселення палеоліту та мезоліту (стоянка) – за один кілометр на південь від села, на правому березі ріки Уж.
Село Мала Глумча
Поселення ранньозалізного віку, давньоруського часу – у південній частині села.
Поселення мезоліту, неоліту, доби бронзи, давньоруського часу, ХVII – ХVIII століть Мала Глумча 1 – за 250 – 300 метрів на північний схід від села Мала Глумча, за два кілометри на захід від села Паранине, за 150 метрів на північний схід від перехрестя польових доріг, із північно-західного боку обмежене сільським кладовищем.
Село Миколаївка
Неолітичне поселення в урочищі Бор.
Село Неділище
Давньоруське поселення Неділище 1 – за 200 – 250 метрів на південний захід від села, за сто метрів на південь від ріки Уж, за двісті метрів на захід від автодороги.
Село Підлуби
Поселення доби бронзи та черняхівської культури – в 1200 метрах на північний захід від північної околиці села, на мисоподібному вигині правого берега ріки Уборть, на відносно рівній першій надзаплавній терасі, площа біля одного гектара.
Село Сергіївка
Поселення VI – VII століть.
Село Синявка
Неолітичне поселення Синявка 1 – за 900 метрів на північний схід від села Синявка, за два кілометри на північний захід від села Суховоля, за двісті метрів на північ від лісової дороги.
Поселення давньоруського часу, ХVI – ХVII століть Синявка 2 – за 1200 метрів на північний схід від села Синявка, за 1200 метрі на північний захід від села Суховоля, за північного заходу за 100 метрів – болото.
Суло Усолуси
Поселення давньоруського часу – на лівому березі ріки Хотози, навпроти села, період – ХІ – ХІІ століть.