Замок в Ужгороді

Ужгородський замок

Uszgorodsky_zamok_gerakl

Статуя Геракла в Ужгородському замку

Замок в Ужгороді знаходиться в центрі міста. До нього зручно під’їхати автомобілем, але і з центральної частини міста недалеко. Якщо йти пішки через центр Ужгорода, минаєш величний катедральний греко-католицький собор.

Замок стоїть на вулканічній скелястій горі висотою біля 30 метрів. Він має чотири бастіони по кутах і глибокий і широкий рів, вирубаний у скельній породі. Замок навдивовиж добре зберігся. Всередині – замковий палац з чотирма вежами по кутах. Замковий палац теж був оточений ровом, це окрема фортеця, своєрідний донжон замку.

Pidzemellia_zamok_Uszgorod

У підземеллі Ужгородского замку

У палаці тривалий час містилася греко-католицька семінарія, приміщення дуже добре збереглося. Тут краєзнавчий музей з багатьма історичними експонатами – від кам’яної доби до наших днів. Це один із найкращих краєзнавчих музеїв в Україні.

Uszgorodsky_zamok

Стіни Ужгородського замку

Криниця ужгородського замку

Криниця ужгородського замку

Бастіон замку в Ужгороді

Бастіон замку в Ужгороді

Стіни ужгородського замку

Стіни ужгородського замку

На подвір’ї – красивий замковий парк із фундаментами замкового костелу. Зі східного бастіону відкривається чудовий краєвид, тут – оглядовий майданчик. На території замкового парку є декілька скульптур, серед яких найцікавішою є скульптура орла (чи беркута, грифа) так званого турула – символа боротьби угорців за свою національну ідентичність. Також в замку є дегустаційний винний зал, своєрідний ресторан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.