Мукачівський замок

Замок у Мукачеві

Мукачівський замок - вид з вікна автомобіля

Мукачівський замок – вид з вікна автомобіля

Замок у Мукачевому видно здалеку – він височіє на високій вулканічній горі. Замок у 15 столітті почав споруджувати подільський князь Федір Корятович, який переїхав сюди під покровительство угорських королів через конфлікт з литовським князем.

Замок Федіра Корятовича видно донині – це укріплення на вершині гори з круглими баштами. Ці башти в свій час були вищими, але їх “зрізали” через те, щоб вони не були мішенями для артилерії.

Бастіон біля воріт Мукачівського замку

Бастіон біля воріт Мукачівського замку

Замок має багато рівнів оборони – перед бастіонами є глибокі рови, причому перед ровами також споруджені фортечні стіни, оборона багаторівнева, так що якщо ворог проривався через ворота, йому потрібно було пройти через декілька воріт, закритих дворів, так що замок був повністю неприступним. Його за всю історію жодного разу не взяли штурмом.

Рови замку не дуже потрібні – бо ж він стоіїть на високій стрімкій горі, на якій

Замок Корятовича - ядро мукачівської фортеці

Замок Корятовича – ядро мукачівської фортеці

колись не було дерев. Але гора плюс рови плюс стіни дають таку оборону, що її немає жоден замок Угорщини і мало таких укріплених замків в цілому в Європі. Угорці дуже шкодують за втратою Закарпаття, і за втратою Мукачівського замка зокрема. У дворі замку є портрети Шандора Петефі і густо пов’язані стрічки з кольорами угорського прапора. Видно, що угорські націоналісти прагнуть повернути в лоно своєї держави цей замок і довколишні території, оскільки вони є осередком

Вид з бастіону замку, оглядовий майданчик

Вид з бастіону замку, оглядовий майданчик

національно-визвольної боротьби Угорців. Вони мають для угорців приблизно те саме значення, що і Косово для Сербії – осередок державності, де вже практично немає корінного населення, але все “дихає” національною історією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.