Замок та палац в селі Рай

Палац у селі Рай

Палац у селі Рай

У минулому у селі Рай Бережанського району Тернопільської області був мисливський замок, який пізніше був перебудований у палац, теж мисливського спрямування. Саме ця споруда із довколишнім парком та озерами дійшла до наших днів.

Замок в селе Рай

Мальовничі пагорби та став у селі Рай

Мальовничі пагорби та став у селі Рай

Споруда ще відома під назвами – раївський мисливський палац або просто палац Потоцьких у селі Рай.

Село вперше згадується у 1540 році. Із 16 по 18 столітті воно перебуває у власності Сенявських, які спорудили тут мисливський замок, у якого було по кутах чотири башти, форма у плані наближалася до правильного квадрату.

При нагоді можете подивитися на дерев’яні хлібниці в інтернет-магазині UMART інші красиві товари для кухні – гляньте.

На початку ХVІІІ століття Сенявські були в опозиції до польського короля Станіслава І Лещинського, який був у союзі з королем Швеції Карлом ХІІ та в опозиції до російського монарха Петра І.

Стародавній парк у селі Рай

Стародавній парк у селі Рай

Коли у травні 1707 року до бережанського замку приїхав Петро І, він більшість часу проводив в палаці в селі Рай з родиною Сенявських, очевидно, оборонні обриси на той час ще були збереглися.

Через антишведську політику Сенявських у 1709 році замок зруйнували шведи. Після смерті Адама-Миколи Сенявського у 1726 році, Рай переходить до Потоцьких, яким належав по початку Другої Світової війни.

Олександр Потоцький наприкінці 18 століття за місці замку, зруйнованого шведами, спорудив двохповерховий палац, який був теж квадратний, можливо прямо на місці фундаментів та оборонних стін попереднього замку. В 1760 році розбивається парк з ландшафтним дизайном. Палац був остаточно перебудований в середині ХІХ століття у стилі класицизму, за проектом архітектора Я.Рудського-Венжика.

Палац у селі Рай сьогодні

Архітектурні деталі на південно-східному фасаді палацу

Архітектурні деталі на південно-східному фасаді палацу

На даний момент палац зберігся непогано, однак залишків давнього замку немає. Місцевість має дуже красивий ландшафт – старовинний парк, який містить багато різних дерев, став з острівцем посередині, популярний у рибалок та високі пагорби довкола, вкриті лісом.

Читайте ще про замок у Куропатниках Бережанського району.
Дивіться відео про бережанський замок, там з 26 хвилини є сюжет про палац у селі Рай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.