Замок по типу оборонний двір у селі Соколівка

Костел у Соколівці

Костел у Соколівці

В селі Соколівка Жидачівського району Львівської області був невеликий замок, який вважають оборонним двором. Стародавня назва Соколівки – Сенява.

Замок по типу оборонний двір у селі Соколівка

Оборонні мури довкола костелу в Соколівці

Оборонні мури довкола костелу в Соколівці

Перше укріплення в Соколівці було засновано у ХІІІ столітті, це був сторожовий пункт на березі ріки Бібрка (Боберка) Галицького князівства на кордоні з Волинським. Однак фортеця стояла на торгівельному шляху зі Львова до Галича, тому швидко обросла поселенням.

До 16 століття поселення називалося Сенява, згодом його перейменували в Соколівку. Перша згадка про Сеняву – 1389 рік, власником села був Ходько Лойович. У 1415 році власники села помінялися двічі – Міхник продав Сеняву Дмитру Волковичу, він перепродав населений пункт Сваху, від якого село згодом перейшло Миколі з Ходорківців.

Престіл всередині соколівського костелу

Престіл всередині соколівського костелу

Микола з Ходорківців у 1445 році стає першим Сенявським. Містечко стає осередком цього роду, власниками кінця 15 століття були син Миколи Сенявського, теж Микола, згодом – племінник Рафал. В цей час у північно-західній частині міста було споруджено невеличкий замок, який чомусь називають оборонним двором. Ця фортеця була оточена валом з ровом.

У 1529 році власником Сеняви став син Рафала Олександр, у якого місто успадкували доньки Анна та Софія.

Дзвінниця костелу у Соколівці

Дзвінниця костелу у Соколівці

У 1558 році місто отримало Магдебурзьке право. Наприкінці 16 століття власник белзький каштелян Станіслав Влодко перейменував Сеняву на Соколівку. Приблизно в цей час було споруджено оборонний костел, який входив в оборонну систему міста.

У 1648 році Соколівку повністю зруйнували козаки Хмельницького. Замок ще кілька разів руйнували у 17 столітті. Через слабкість укріплень він більше не відновлювався.

У 18 – на початку 19 століття Соколівкою володіли Мрожовіцкі, у другій половині 19 століття  Микола Явор, згодом – Антоній Лодинський. На початку ХХ століття Соколівка була у власності Гедеона і Софі Гедройці.

Башта костелу у Соколівці

Башта костелу у Соколівці

Замок розміщений біля траси, на замчищі розміщена початкова школа (в приміщенні палацу) та спортмайданчик. Також у селі зберігся оборонний костел, оточений фортечними мурами.

Якісні спальні можна придбати у фірмі Woodstock. Итальянские спальни – комплекти меблів з Італії, сучасного дизайну та під старовину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.