Сидорівський замок в селі Сидорів

Замок-корабель

Замок-корабель

Сидорівський замок розміщений в селі Сидорів Гусятинського району Тернопільської області. Він зберігся на третину, однак виглядає велично, наче крейсер.

Сидоровский замок в селе Сидоров

Спорудження сидорівського замку

Замок у Сидорові

Замок у Сидорові

Вперше Сидорів згадується у 1398 році. У 17 столітті належить Калиновським, Мартин Калиновський в 40-і роки споруджує мурований замок. Місце було вибрано на високому плато, яке з трьох боків оточувала ріка Суходол. З південно-східного, найменш захищеного боку було викопано рів, насипано вал. Довкола замкового пагорбу були болота.

Замок був споруджений уздовж пагорба, тому він був дуже довгий – 180 метрів, вширину фортеця мала 30 – 40 метрів. Тому фортеця нагадує корабель і її так і називають – замок-корабель. Цю схожіть підтверджує гострий кут, під яким об’єднуються замкові стіни на краях. До нижніх ярусів стіни були прибудовані каземати.

До північно-східної стіни замку прибудований двоповерховий палац. На двох кінцях замку у місцях, де стіни сходилися під кутом є невеликі башточки. Стіни підкріплювали напівкруглі башти – бастеї. Брама мала вигляд арки і розміщувалася в південно-західній бастеї, яка виконувала функцію надбрамної вежі.

Занепад фортеці

Замкове подвір'я Сидорівського замку

Замкове подвір’я Сидорівського замку

У 1672 році замок був захоплений турками і тривалий час не відновлювався. За ремонт взялися вже в 1718 році, коли небезпека нападів стала зникати. Тому бійниці палацу перетворили на вікна. Однак навіть у такому вигляді замок швидко опустів і стає руїною. Замок у першій половині ХХ століття був у хорошому стані. Однак в часи радянської влади 70% споруд були розібрані на будівельний матеріал.

У наші дні збереглася приблизно третина замкового комплексу, причому північно-східна частина фортеці повністю розібрана. Збереглася надбрамна бастея, над воротами є плита з латинськими написами, які свідчать про заснування Сидорівського замку.

Хто багато подорожує, повинен враховувати реалії сучасних політичних подій. Как попасть в Крым из Днепропетровска – інформація про особливості перетину кордону з Автономною Республікою Крим.

Читайте також Археологія Гусятинського району.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.