Суразький замок в селі Сураж

Село Сураж

Село Сураж

Суразький замок був у селі Сураж Шумського району Тернопільської області. У минулому це було досить велике місто, зараз – невелике село.

Суразький замок в селі Сураж

Поселення Сураж виникло на ріці Вілія біля тисячі років тому, у давньоруський час.  У Суражі на високому лівому березі ріки Вілія є залишки давньоруського городище, яке оточено валом, діаметр фортеці – понад 60 метрів. Це городище було знищено Батиєм у 1241 році.

Невдовзі поселення відновлюється, перша писемна згадка про село – 1390 рік. У 1555 року воєвода міста Вітебськ Степан Збаразький споруджує в Суражі на невисокому пагорбі замок.

У 1570 році Сураж згадується як власність Івана Масальського, від якого місто перейшло до Костянтина Острозького, згодом, в 1640 році його донька Анна Острозька передала місто єзуїтам.

Окрім замку, місто мало власні укріплення, які складалися з валів, ровів та дерев’яних стін. В середині 18 році з міста виганяють єзуїтів, після чого місто занепадає.

У 19 столітті єдину збережену башту замку перебудували на каплицю, сліди укріплень можна було бачити до початку ХХ століття.

Зараз збереглися незначні сліди міських валів. В селі збереглася церква Різдва Пресвятої Богородиці 1750 року та старовинний суразький дуб.

У Шумському районі замки були у місті Шумськ, селах Рохманів, Шумбар.

 

2 коментарі до “Суразький замок в селі Сураж

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.