Городище міста Ушиця

Дністровські схили у Старій Ушиці в тумані

Дністровські схили у Старій Ушиці в тумані

На Дністрі багато літописних міст. Серед них є місто Ушиця, розміщене у селі Стара Ушиця Кам’янець-Подільського району. Шляхи ішли попри Дністер, тому татари в 40-х роках ХІІІ століття планомірно, місто за містом знищували фортеці Подністров’я. Звичайно, багато фортець здавалися, однак багато з них були спалені завойовниками. Серед таких знищених міст була і Ушиця.

Городище міста Ушиці

Водосховище на Дністрі у Старій Ушиці

Водосховище на Дністрі у Старій Ушиці

У літописах місто Ушиця згадувалося в 1144 і 1158 роках. Укріплення знаходяться вище від впадіння ріки Ушиці на лівому березі Дністра. Оскільки Дністер протягом століть щороку підмивав високий беріг ріки, більшість городище зникло через ерозію грунту.

Від укріплень залишилася частина валу і рову, вони досить добре простежуються місцями, є дві ділянки валу – 50 і 30 метрів. Площа укріплень дитинця Ушиці – біля двох тисяч квадтатних метрів. Були проведені археологічні розкопки, при яких досліджувалися кліті валу та ворота шириною понад два метри і довжиною понад п’ять метрів. Посад також очевидно був укріплений, однак поселення довколо замка Ушиці не досліджувалося, саме городище вважається сторожовим пунктом. Городище в середині ХІІІ століття спалили монголо-татари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.